"Prankster!" wygrywa 4. Script Wars4. edycję Script Wars wygrali Rafał Siadkowski i Michał Arabudzki, autorzy tekstu “Prankster!”. W tegorocznym Mazowieckim Konkursie Scenariuszowym nagrodzonych zostało łącznie pięć scenariuszy – zważywszy na wysoki poziom Jury oprócz I, II i III miejsca przyznało także dwa Wyróżnienia.

Wyniki 4. edycji Script Wars zostały ogłoszone 8 listopada wieczorem podczas gali zamknięcia Cinemaforum – Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych, które w tym roku odbyło się on-line. Jury w składzie: Ewa Puszczyńska, Natalia Koryncka-Gruz, Robert Bolesto, Magdalena Ulejczyk, Anna Spisz i Ada Bogdziewicz-Spanevello w uznaniu wysokiego poziomu tegorocznego konkursu, oprócz nagród regulaminowych, postanowiło przyznać także dwa Wyróżnienia. W związku z tym werdykt wygląda następująco:

1. Nagroda Główna – 15.000 PLN została przyznana Autorom scenariusza “Prankster!” – Rafałowi Siadkowskiemu i Michałowi Arabudzkiemu za precyzyjne połączenie formy z treścią, za narracyjny nerw i lekkość, za wiarę, że młodość ma swoje tematy i swoje emocje i wie najlepiej, jak je opowiedzieć;

2. Druga Nagroda – 10.000 PLN trafiła do Autora “Wyzwolenia” – Rafała Lipskiego. Scenariusz w wyjątkowy sposób ukazuje wojnę i jej absurdy, widziane z perspektywy kobiet, bohaterek tekstu;

3. Trzecia Nagroda – 5.000 PLN została przyznana Bartoszowi Janiszewskiemu i Michałowi Szcześniakowi, Autorom tekstu „Grzesiuk, król życia”. Scenariusz opowiada o Stanisławie Grzesiuku, bardzie Czerniakowa, piewcy folkloru warszawskiej ulicy, którego piosenki są wciąż interpretowane przez nowe pokolenia wykonawców;

4. Dwa Wyróżnienia po 2.500 PLN:

– Agnieszka Dąbrowska, Autorka tekstu „Szukaj” za nie tak częste w polskiej kinematografii pokazanie straty z perspektywy dziecka i kształtującej się w tym kontekście jego psychiki;

– Jarek Sztandera, Autor scenariusza „Smak życia”, który opisuje ostatnie dni z życia księdza Jana Kaczkowskiego. Scenariusz został doceniony za realistyczne oddanie charakteru bohatera.

Script Wars to konkurs na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego, którego akcja osadzona jest w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci. Organizatorem Script Wars jest Mazowiecki Instytut Kultury, operator Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Script Wars istnieje od 2017 roku.

Script Wars jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Cinemaforum jest partnerem wydarzenia. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych organizowane jest w Warszawie od 2002 roku. Festiwal prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata oraz najciekawsze propozycje polskiego kina niezależnego. Jest też forum dla wydarzeń branżowych i edukacji profesjonalnej.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej