Script Mentoring

Script Mentoring to program dedykowany scenarzystom, którzy są na wczesnym etapie pracy nad scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego, którego akcja dzieje się w Warszawie lub/i na terenie Mazowsza. Nagrodą w konkursie jest profesjonalny mentoring scenariuszowy zapewniony przez uznanych konsultantów/mentorów scenariuszowych oraz seria szkoleń branżowych.

Pilotażowa edycja potwierdziła, że program jest potrzebny i doceniany przez scenarzystów. Oto wypowiedzi zeszłorocznych laureatów:

Mateusz Motyka: Script Mentoring pomógł mi w lepszym poznaniu nie tylko bohaterów, których historię opowiadam, ale i samego siebie. Zrozumienie tego, co chcę powiedzieć, pomogło w wyraźnym nakreśleniu motywacji postaci oraz ich świata. To z kolei pozwoliło mi na uwiarygodnienie tej szalonej, choć inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami opowieści. Jestem pewien, że zdobyte doświadczenie i nowe sposoby pracy nad tekstem wykorzystam w przyszłości, a współpracę z Katarzyną Malinowską chciałbym kontynuować zawsze, gdy tylko będzie to możliwe.

Katarzyna Iskra: “Pisanie to bardzo samotne zajęcie” mówi się, dlatego możliwość regularnych rozmów o tekście z drugim człowiekiem jest bezcenna. Do tego z mentorem, który uważnie wsłuchuje się w intencje osoby piszącej, zadaje pogłębione pytanie i podpowiada rozbudowaną warstwę referencji jako możliwych inspiracji. Poprzez swoją cykliczność program umożliwił mi przepisanie tekstu w zgodzie z moją wrażliwością, ale już z większą klarownością myśli. Dodatkowo spotkania z ekspertami od prawa autorskiego i branży audiowizualnej pozwoliły przygotować się do tej bardziej pragmatycznej strony pracy scenarzysty jakim jest znalezienie producenta i podpisania korzystnej dla siebie umowy.

Brunon Hawryluk: Program Script Mentoring pozwolił mi uwierzyć w mój stary, blisko dziesięcioletni scenariusz. Agnieszka Kruk oraz jej pomocni konsultanci uświadomili mi, jak można zaktualizować mój tekst, żeby był jeszcze bardziej przystępny dla obecnej młodzieży, ale również, by był atrakcyjniejszy dla producentów. Wielomiesięczne szlify dały widoczne efekty i myślę, że obecnie realizacja “Frycka” jest dużo bardziej prawdopodobna.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 czerwca 2022 r.

Nadesłane projekty oceni Jury konkursu, które przyzna od 3 do 5 nagród w postaci profesjonalnego mentoringu scenariuszowego.

Wyniki 2. edycji konkursu Script Mentoring zostaną ogłoszone w lipcu 2022 r. na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy: info@mwfc.pl.Wszelkie szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie konkursu.

Organizatorem konkursu Script Mentoring jest Mazovia Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury przy wsparciu finansowym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz  m.st. Warszawy. Patronat nad konkursem objęła Gildia Scenarzystów Polskich.

Szczegóły dotyczące Script Mentoring oraz dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na info@mwfc.pl lub dzwoniąc pod numer 22 586 42 58 lub 22 586 42 15.

UWAGA: zgłoszenia należy nadsyłać pocztą elektroniczną i tradycyjną – ŁĄCZNIE. Szczegóły w regulaminie.

Dokumenty do pobrania:
REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
ZGODA PRODUCENTA
INFORMACJA RODO

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej