Rusza nabór na 3. Script Wars

Rusza nabór projektów na 3. edycję Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego. Organizatorzy, Mazovia Warsaw Film Commission wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury, czekają na scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych, których akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci.

Wysyłając swój scenariusz na konkurs nie miałam producenta, reżysera ani żadnych, nawet mglistych, perspektyw na to, że może on zostać kiedykolwiek zrealizowany – mówi Magdalena Zarębska-Węgrzyn, laureatka zeszłorocznej edycji Script Wars. Nie jestem częścią tak zwanego środowiska, więc szanse na to, by ktoś decyzyjny przeczytał ten tekst również były nikłe. Dzięki konkursowi zmieniło się wszystko. Znalazł się producent, który chce zrealizować mój scenariusz, reżyser, który uznał go za interesujący, a ja zyskałam grono kontaktów, dzięki którym moje kolejne teksty mają szansę być przeczytane. Wysyłajcie scenariusze na Script Wars nawet jeśli Waszymi argumentami są tylko intuicja i podskórne przeczucie, że coś w nich jest, zachęca autorka scenariusza o Wandzie Rutkiewicz.

Organizatorom zależy, żeby region był pełnoprawnym bohaterem w powstających projektach, a twórcy mieli szansę na konsultacje swoich tekstów na możliwie wczesnym etapie. Script Wars i udział w nim ułatwia znalezienie dobrych producentów i kompletowanie budżetów. W przyszłości takie projekty mają szansę być wsparte zarówno organizacyjnie przez Mazovia Warsaw Film Commission jak i finansowo przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy.

Ponadto wszyscy finaliści i zwycięzcy będą mieli możliwość konsultowania swoich tekstów w ramach grup Atelier Scenariuszowego a wybrane projekty zostaną zaproszone do udziału w pitchingach realizowanych w ramach industry przy Festiwalu Kameralne Lato w Radomiu. Wszelkie szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie.

Nabór scenariuszy potrwa do 31 lipca. Nadesłane projekty, które pomyślnie przejdą wstępną selekcję, zostaną ocenione przez jury konkursu. Jury przyzna następujące nagrody:

• Nagroda Główna w wysokości 15 000 zł
• Nagroda Druga w wysokości 10 000 zł
• Nagroda Trzecia w wysokości 5 000 zł

Wyniki zostaną ogłoszone jesienią 2019 r. podczas gali zamknięcia Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych Cinemaforum w Warszawie. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się Magdalena Zarębska-Węgrzyn (Do granicy możliwości), Agnieszka Dąbrowska (Za duży na bajki), Magdalena Załęcka (Dlaczego ludzie łysieją i trwają przy sobie), Kamila Tarabura i Maciej Kazula (Mokradełko), Jędrzej Napiecek (Król, który uciekł), Marcin Ciastoń (Hiacynt), Jagoda Szelc (Delikatny balans terroru) i Piotr Tołoczko (Pomiędzy).

Konkurs Script Wars jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury. Partnerami wydarzenia są Filmforum oraz Atelier Scenariuszowe. Szczegóły dotyczące Script Wars znajdują się na stronie www.mwfc.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na info@mwfc.pl lub dzwoniąc pod numer 22 586 42 58.

UWAGA: zgłoszenia należy nadsyłać pocztą elektroniczną i tradycyjną – ŁĄCZNIE. Szczegóły w regulaminie.

Dokumenty do pobrania:

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej