Rusza Script Wars – Mazowiecki Konkurs Scenariuszowy

Mazowiecki Instytut Kultury, w strukturach którego działają Mazowiecki Fundusz Filmowy oraz Mazovia Warsaw Film Commission, rusza z nową inicjatywą. Script Wars to konkurs na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego, którego akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu. Wydarzenie kierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i debiutantów. Do konkursu kwalifikują się scenariusze będące na etapie nie późniejszym, niż development. Nabór rozpoczyna się 10 czerwca i potrwa do 9 lipca.

Projekty, które pomyślnie przejdą wstępną selekcję, zostaną ocenione przez jury konkursu. Nagrodzi ono trzy najlepsze teksty:

1. Nagrodę Główną – 20.000 PLN zapewnia Mazovia Warsaw Film Commission
2. Nagrodę Drugą – 15.000 PLN zapewnia Polski Instytut Sztuki Filmowej
3. Nagrodę Trzecią – 10.000 PLN zapewnia ATM Grupa

Konkurs Script Wars odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerami wydarzenia są Polski Instytut Sztuki Filmowej, ATM Grupa oraz Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Script Wars jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Szczegóły dotyczące Script Wars znajdują się tutaj. Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na info@mwfc.pl lub dzwoniąc pod numer 22 586 42 58.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej