Ruszyły zapisy na Warsztaty Plakatu 2016

Warsztaty Plakatu 2016 to druga edycja warsztatów projektowania plakatów filmowych, utrzymana w duchu Polskiej szkoły plakatu. Organizatorami i pomysłodawcami Warsztatów są Konrad Gelert i Michał Kosmala. Tak jak w ubiegłym roku zaprosili oni do współpracy uznaną i wielokrotnie nagradzaną doktor sztuki Maję Wolną. Oficjalnym organizatorem Warsztatów Plakatu 2016 (WP2016) jest Mazowiecki Instytut Kultury wraz z Mazowieckim Funduszem Filmowym. Ponadto do współpracy dołączyli Doc Lab Poland i Wajda Studio.

Warsztaty Plakatu obejmują część teoretyczną i praktyczną. Podczas ponad 40h zajęć uczestnicy będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. W tym roku doszedł nowy moduł zajęć – dwa spotkania stricte poświęcone typografii.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie w produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą aż cztery obrazy, trzy dokumentalne i jeden fabularny. Są to: "Arabski sekret" w reżyserii Julii Groszek, produkowany przez Wajda Studio, "Najbrzydszy samochód świata" Grzegorza Szczepaniaka w produkcji firmy Anagram oraz "Pollywood" reżyserowany przez Pawła Ferdka, produkowany przez Buksfilm. Fabularnym rodzynkiem jest film "Tarapaty" w reżyserii Marty Karwowskiej, który powstaje pod skrzydłami Koi Studio.
W ramach Warsztatów odbędzie się 11 spotkań, w cyklu raz na tydzień, między 8 października 2016 a 14 grudnia br. Warsztaty Plakatu skierowane są do grafików, artystów plastyków, studentów i pasjonatów z innych dziedzin sztuki.

Warsztaty Plakatu 2016 odbędą się przy ul. Elektoralnej 12 w Mazowieckim Instytucie Kultury. Szczegółowy harmonogram zajęć można znaleźć na stronie WP2016 jak i na Facebooku. Koszt WP2016 to 1200zł, z możliwością płatności w dwóch ratach. Zapisy przez stronę http://warsztatyplakatu.pl/ trwają do 3 października 2016r.

Honorowym patronatem Warsztatów Plakatu 2016 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej