Script Wars 2018 – rusza nabór

SCRIPT WARS 2018
NABÓR NA 2. EDYCJĘ MAZOWIECKIEGO KONKURSU SCENARIUSZOWEGO

Rusza nabór projektów na 2. edycję Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego. Organizatorzy, Mazovia Warsaw Film Commission wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury, czekają na scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych, których akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci.

Chcemy, żeby nasz region stał się pełnoprawnym bohaterem w kolejnych produkcjach, a twórcy mieli szansę na konsultacje swoich tekstów na możliwie wczesnym etapie. Wierzymy, że Script Wars i udział w nim ułatwi scenarzystom znalezienie dobrych producentów a w dalszej kolejności – kompletowanie budżetów. W przyszłości chcemy takie projekty wspierać zarówno finansowo jako Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy jak i organizacyjnie jako Mazovia Warsaw Film Commission.

Nabór scenariuszy potrwa do 12 sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone jesienią 2018 r.

Projekty, które pomyślnie przejdą wstępną selekcję, zostaną ocenione przez jury konkursu. Jury przyzna następujące nagrody:

• Nagroda Główna w wysokości 15 000 zł
• Nagroda Druga w wysokości 10 000 zł

• Nagroda Trzecia w wysokości 5 000 zł

Zwycięzcy, jak i finaliści konkursu mają zapewnioną możliwość konsultowania swoich tekstów w ramach Grup Scenariuszowych. Wszelkie szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie.

Laureatami 1. edycji Script Wars zostali Marcin Ciastoń (Hiacynt), Jagoda Szelc (Delikatny balans terroru) i Piotr Tołoczko (Pomiędzy).

Konkurs Script Wars jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIOWA

ZGODA PRODUCENTA
INFORMACJA RODO
partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej