Strefa Scenarzysty

          

Strefa Scenarzysty to cykliczna impreza edukacyjna, mająca na celu promowanie wiedzy i umiejętności warsztatowych w zakresie pisania scenariuszy. Składa się z dwóch części. Pierwsza to seminaria na poziomie master class oraz indywidualne konsultacje, prowadzone przez gości zagranicznych, których adresatami są profesjonalni scenarzyści filmowi i telewizyjni. Ponadto w tym roku organizatorzy proponują warsztaty pisania postaci kobiecych oraz debatę. Drugi segment imprezy to warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

17 kwietnie o godzinie 16:00 w kinie Praha odbędzie się wykład zatytułowany „Arystoteles czy mini movie method, czyli jak wybrać metodę konstrukcji scenariusza?”

Podczas panelu mowa będzie o tym, kiedy sprawdza się klasyka, a kiedy warto sięgnąć po inne sposoby? Wady i zalety poszczególnych metod konstrukcji fabuły. Co się bardziej przydaje współczesnemu scenarzyście: trzy akty, sekwencje, podróż bohatera, mini movie method?

Strefa Scenarzysty przewiduje również bezpłatne konsultacje prawne dla filmowców.

Strefa Scenarzysty to część wykładowo-warsztatowa festiwalu Wiosna Filmów, mająca na celu promowanie wiedzy na temat sztuki pisania scenariuszy filmowych i zawodu scenarzysty oraz umożliwiająca profesjonalnym scenarzystom doskonalenie umiejętności. Wstęp na wszystkie wydarzenia ze Strefy Scenarzysty jest wolny.

Festiwal Wiosna Filmów to również doskonała okazja do zapoznania się z najważniejszymi zagranicznymi i polskimi filmami mijającego oraz nadchodzącego sezonu. Jako film otwarcia festiwalu widzowie zobaczą komediodramat „Subtelność” w reżyserii Christiana Vincenta, nagrodzony za scenariusz i główną rolę męską na MFF w Wenecji. Premierowo będzie można zobaczyć także m.in. film otwarcia ostatniego MFF w Cannes pt. „Z podniesionym czołem” Emmanuelle Bercot z Catherine Deneuve w roli głównej, a także „Pychę” Lionela Baiera, prezentowaną na festiwalach w Locarno i Cannes. Podczas festiwalu odbędzie się polska premiera najnowszego a zarazem ostatniego filmu Andrzeja Żuławskiego pt. „Kosmos”. Ponadto w programie znalazły się filmy nagrodzone w ostatnim czasie na festiwalach w Cannes, Wenecji i Berlinie.

Projekcje odbywają się w kinie Apolonia oraz w kinie Praha. Festiwal potrwa do 24 kwietnia. Szczegóły na stronie Festiwalu Wiosna Filmów.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej