Warsztaty Plakatu 2019

Warsztaty Plakatu to autorski program projektowania plakatów filmowych w duchu polskiej szkoły plakatu. To zajęcia, które przywracają rangę sztuce plakatu i pokazują, jak wyraziste może być graficzne oddanie istoty filmu oraz jak dużymi walorami artystycznymi charakteryzuje się ta forma się i jaką niesie w sobie siłę przekazu.

16 lutego 2019 rusza czwarta edycja Warsztatów Plakatu pod batutą Mai Wolnej – doktor habilitowanej sztuki, artystki wielokrotnie nagradzanej w Polsce i na świecie. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z teorią, ale główny nacisk zostanie położony na praktykę.

W trakcie blisko 40 godzin zajęć uczestnicy zapoznają się z historią polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wernisażem prac absolwentów kursu w Galerii Mazowieckiego Instytutu Kultury.

W tym roku na uczestników czeka nowość: animacja w plakacie!
Poza tym ponownie Krzysztof Iwański podzieli się swoją wiedzą na gościnnym wykładzie.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa filmy dokumentalne:

„Scars” w reżyserii Agnieszki Zwiefki, wyprodukowane przez Kloos & Co OST z Niemiec oraz Chilli Productions z Polski oraz film Fundacji Promocji Kultury W To Mi Graj o kultowym składzie rapowym – szczegóły, ze względu na tajemnicę producencką, zostaną podane na zajęciach.

Z uczestnikami spotkamy się między 16.02 – 13.04.2019. Do udziału w Warsztatach Plakatu zapraszamy grafików, artystów plastyków, studentów, pasjonatów i amatorów sztuk pięknych.

Tegoroczne zajęcia odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie warsztatyplakatu.pl

Koszt udziału w Warsztatach Plakatu 2019 to 1200zł, istnieje możliwość płatności w dwóch ratach. Zapisy trwają do 10.02.2019 (liczba miejsc ograniczona). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wypełnienia formularza zgłoszeniowego przez stronę warsztatyplakatu.pl/

Organizator: Fundacja Art2Business

Honorowym patronem Warsztatów Plakatu 2019 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Partnerami warsztatów są: Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Doc Lab Poland, Wacom, Applink, Targi Plakatu, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej