Warsztaty Plakatu 2020

Warsztaty Plakatu to autorski program projektowania plakatów filmowych w duchu polskiej szkoły plakatu. To zajęcia, które pokazują jak wyraziste może być graficzne oddanie istoty filmu oraz jak dużymi walorami artystycznymi charakteryzuje się ta forma.

1 lutego 2020 rusza piąta edycja Warsztatów Plakatu pod batutą Mai Wolnej – doktor habilitowanej sztuki, artystki wielokrotnie nagradzanej w Polsce i na świecie. Podczas spotkań uczestnicy zapoznają się z teorią, ale główny nacisk zostanie położony na praktykę.

W trakcie blisko 35 godzin zajęć uczestnicy zapoznają się z historią polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wernisażem prac absolwentów kursu.

Dodatkowo uczestnicy zdobędą wiedzę o animacji w plakacie, a Ryszard Kajzer podzieli się swoją wiedzą na gościnnym wykładzie.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa filmy dokumentalne:

Wymyśliłem sobie życie” w reżyserii Piotra Stasika oraz „The Wall of Shadows” w reżyserii Elizy Kubarskiej – szczegóły, ze względu na tajemnicę producencką, zostaną podane na zajęciach.

Z uczestnikami będziemy się spotykać między 1.02 a 18.04.2019. Do udziału w Warsztatach Plakatu zapraszamy grafików, artystów plastyków, studentów – wszystkich pasjonatów sztuk pięknych.

Tegoroczne zajęcia odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12. Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest na stronie warsztatyplakatu.pl

Koszt udziału w Warsztatach Plakatu 2020 to 1200zł, istnieje możliwość płatności w dwóch ratach. Zapisy trwają do 27.01.2020 (liczba miejsc ograniczona). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wypełnienia formularza zgłoszeniowego przez stronę warsztatyplakatu.pl/

Organizator: Fundacja Art2Business

Honorowym patronem Warsztatów Plakatu 2020 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Partnerami warsztatów są: Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Doc Lab Poland, Wacom, Applink, Targi Plakatu, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej