Wyniki naboru na Doc Lab Poland

Zwyciężczyni Krakowskiego Festiwalu Filmowego Aleksandra Maciuszek, nominowani do Oskara Tomasz Śliwiński i Magda Hueckel, nagrodzona m.in. na KFF Agnieszka Zwiefka oraz wielu innych znakomitych reżyserów i producentów filmów dokumentalnych weźmie udział ze swoimi projektami w programie DOC LAB POLAND 2016. 4 kwietnia rozpocznie się pierwsza sesja w Mazowieckim Instytucie Kultury i Narodowym Instytucie Audiowizulanym.

Zakończył się nabór na tegoroczny DOC LAB POLAND – największy w Polsce program konsultacyjny dla twórców filmów dokumentalnych. Na dwa komponenty: START – dla projektów w fazie zaawansowanego rozwoju oraz GO – dla projektów w trakcie montażu przysłano w sumie aż 53 zgłoszenia. Wśród uczestników warsztatów znajdą się bardzo doświadczeni filmowcy: Aleksandra Maciuszek (Złoty Róg i Srebrny Lajkonik na KFF, liczne nagrody na świecie za „Casa blanca”; Srebrny smok na KFF, nagrody w San Sebastian, Vision du Reel, czy w Hawanie za film „Sceny sprzed”). Projekty zgłosili również nominowani do Oscara za „Naszą klątwę” Tomasz Śliwiński i Magda Hueckel; Agnieszka Zwiefka, nagrodzona za swój musical dokumentalny m.in. w Krakowie (Srebrny Róg), na festiwalach: Flahertiana, Nowe Horyzonty i innych; doskonały operator filmowy Kacper Lisowski (współpracował m.in. z Pawłem Łozińskim, Rollandem Joffe, Dorotą Kędzierzawską czy Pawłem Pawlikowskim); wielokrotnie nagradzana na festiwalach Edyta Wróblewska („Małe instrumenty”, „Ala z elementarza”, „PRL de luxe”) oraz wielu innych.

Swoje projekty będą przedstawiać też doświadczeni producenci. Reprezentowane będą m.in. firmy: LAVA FILMS, SHIPsBOY, Produkcja Filmów Jacek Bławut, AUTOGRAF, Stowarzyszenie Film Kraków, KOI i inne.

Pełna lista projektów przyjętych na DOC LAB POLAND 2016:

DOC LAB START

 • BIEG, reż. Kacper Lisowski, prod. Krzysztof Szpetmański; Iron Films
 • BLIZNY, reż. Agnieszka Zwiefka, prod. Agnieszka Zwiefka, Chilli Productions
 • BOYLESKA, reż. Bogna Kowalczyk, prod. Tomasz Morawski, Boffo
 • BUDYNEK, reż. Aleksandra Maciuszek, prod. Aleksandra Maciuszek, Adriana Fernandez
 • FURIA, reż. Krzysztof Kasior, prod. Agata Sikora, Spirala Film
 • GENERACJA YOUTUBE, reż. Stefan Łazarski, prod. Joanna Szymańska, Dawid Janicki; Shipsboy
 • JEROZOLIMA, reż. Łukasz Konopa, prod. Aleksandra Leszczyńska, Anna Kardaszewska; Last Moment Productions
 • MISS H, reż. Michalina Musielak, prod. Karolina Galuba; Furia Film
 • OPUS MAGNUM, reż. Monika Krupa, prod. Dorota Mandziara; Trzyfilm
 • STUDIUM CHAOSU, reż. Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel, prod. Marika Kuźmicz; Fundacja Arton
 • TRUCKING GIRL, reż. Edyta Wróblewska, prod. Stanisław Zaborowski; Silver Frame
 • WOLTA, reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała, prod. Agnieszka Wasiak; Lava Films
 • MOODY, reż. Karolina Karwan, Tomasz Ratter; Studio Munka

DOC LAB GO

 • WIEŚ PŁYWAJĄCYCH KRÓW, reż. i prod. Katarzyna Trzaska; Zygizaga
 • SZTUKA ZROZUMIENIA, reż. Matej Bobrik, prod. Agnieszka Dziedzic; Koi Studio
 • NIEZŁY DYRYGENT, ALE DOBRY CZŁOWIEK, reż. Tomasz Drozdowicz, prod. Beata Hyczko; Autograf Studio Filmowe
 • NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA, reż. i prod. Grzegorz Szczepaniak; Anagram
 • MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWA, reż. Rafał Łysak, prod. Victoria Ogneva, Jacek Bławut; Film Production Jacek Bławut
 • HÜBNER, reż. Edyta Wróblewska, prod. Marta Golba; Endorfina Studio
 • FUGAZI – NIE WSZYSTKO ZOSTAŁO SPIEPRZONE, reż. Leszek Gnoiński, prod. Aneta Zagórska, Maciej Ostatek; Stowarzyszenie Film Kraków

W dniach 4-8 kwietnia odbędzie się pierwsza sesja komponentu DOC LAB START dla projektów w fazie zaawansowanego rozwoju, a w następnym tygodniu (11-15 kwietnia) – pierwsza sesja komponentu DOC LAB GO – dla projektów w trakcie montażu.

Spotkania będą miały miejsce w Mazowieckim Instytucie Kultury i Narodowym Instytucie Audiowizulanym. Konsultantami polskiej części warsztatów są czołowi polscy filmowcy: Paweł Łoziński, Maria Zmarz-Koczanowicz, Lidia Duda, Bartek Konopka, najlepsi montażyści: Dorota Wardęszkiewicz i Jarosław Kamiński, a także wiodący polscy producenci, agenci sprzedaży, specjaliści od promocji, dystrybucji i strategii festiwalowych.

DOC LAB POLAND 2016 składa się z warsztatów, indywidualnych konsultacji i dyskusji w grupach oraz dwóch publicznych prezentacji podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (DOCS TO START i DOCS TO GO!). Jego celem jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Po prezentacjach odbywa się w sumie ok. 350 indywidualnych spotkań z producentami, przedstawicielami funduszy filmowych oraz telewizji, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi, którzy są nastawieni na poszukiwanie polskich projektów i kontaktów z polską branżą dokumentalną. Konsultantami są znakomici europejscy eksperci: szefowa festiwalu DOK Leipzig Leena Pasanen, szef European Documentary Network Paul Pauwels, dyrektor programowy EDN Mikael Obstrup, selekcjonerka IDFA Rada Šešić, szefowa sekcji industry festiwalu Hot Docs Elizabeth Radshaw, czy wieloletni szef Autlook Filmsales Peter Jäger.

Mazovia Warsaw Film Commission jest partnerem i współorganizatorem Doc Lab Poland.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej