W programie znajdzie się jedenaście polskich filmów, które zostaną zaprezentowane w sekcji Fokus Polska, będą to: "Ida" Pawła Pawlikowskiego, "Serce serduszko" Jana Jakuba Kolskiego, koprodukowane przez Mazowiecki Fundusz Filmowy "Miasto 44" Jana Komasy, oraz osiem filmów z cyklu "Martin Scorsese przedstawia: Arcydzieła polskiego kina". Organizatorem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, a kuratorem programu – Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Festiwal w Pekinie, jak co roku, cechuje ogromny rozmach. Tegoroczne pokazy odbędą się w aż dwudziestu trzech kinach.
Polska będzie też widoczna na towarzyszących festiwalowi Pekińskich Targach Filmowych, które potrwają od 17 do 20 kwietnia. Na stoisku Filmowego Projektu Promocyjnego Chiny-Europa Wschodnia (CEEFPP) będą obecne: Warszawska Fundacja Filmowa, Mazovia Warsaw Film Commission oraz Film Commission Poland. CEEFPP został zainicjowany w roku 2013 przez Warszawską Fundację Filmową, pekińską Film Factory oraz organizatorów Beijing Film Market. Projekt ma na celu nawiązywanie kontaktów i rozwój współpracy filmowej między Chinami a Europą Wschodnią.
W sobotę, 18 kwietnia odbędzie się prezentacja wybranych wschodnioeuropejskich works-in-progress, organizowana w ramach Targów CentEast. Doroczne prezentacje odbywają się jesienią w Warszawie, a następnie są powtarzane w Moskwie i w Pekinie. Tego samego dnia Film Commission Poland będzie zachęcać chińskich filmowców do kręcenia filmów w Polsce, a Warszawska Fundacja Filmowa wraz ze swoimi partnerami zorganizuje warsztaty dla młodych filmowców.