Animation Business Seminar

W trakcie dwudniowego wydarzenia, które odbędzie się w dniach 9-10 czerwca w Warszawie, europejscy eksperci z Danii, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Hiszpanii opowiedzą o tajnikach międzynarodowego sukcesu animacji. Seminarium będzie składało się z otwartej części wykładowej oraz zamkniętych konsultacji dla wybranych producentów z projektami. 

Animation Business Seminar otworzy Oliver Hyatt, który opowie jak rozwijać swoja firmę klatka po klatce. Następnie Isabelle Fauvel zdradzi jak szuka odpowiednich tekstów do adaptacji, w jaki sposób uzyskuje do nich prawa i przekłada na język filmowy. W drugiej połowie dnia uczestnicy zastanowią się wspólnie z Larsem Chiristiansenem dlaczego kreowanie marki jest niezbędne w animacji i co dzięki temu możemy zyskać. Pierwszy dzień zakończymy projekcją międzynarodowego sukcesu hiszpańskiej animacji "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta", w reżyserii Enrique Gato. Drugiego dnia Nicolas Matji opowie o swoich przygodach z merchandisingiem oraz jakie wyzwania na niego czekały i jak sobie z nimi poradził. 

Seminarium adresowane jest do producentów, twórców, reżyserów filmów i seriali animowanych oraz w miarę dostępności miejsc do producentów i twórców filmowych innych gatunków. Eksperci podzielą się wiedzą w języku angielskim – zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne w trakcie wykładów.

Udział w seminarium jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja on-line. Zgłoszenia poprzez internetowy formularz można przysyłać do dnia 27 maja br. Producentów zainteresowanych indywidualnymi konsultacjami organizatorzy proszą o wypełnienie (w języku angielskim) dodatkowej części formularza zawierającej informacje o firmie i zgłaszanym projekcie. Potwierdzenie o udziale w seminarium zostanie przesłane do dnia 3 czerwca 2015.

9-10 czerwca 2015 | Centrum Prasowe Foksal | ul. Foksal 3/5, Warszawa

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej