CentEast 2015

Tegoroczna selekcja filmów na Targi CentEast została rozpoczęta. Na zgłoszenia works-in-progress organizatorzy czekają do piątku 4 września 2015. Można zgłaszać projekty:

• pochodzące z Białorusi, Bułgarii, Czech, Węgier, Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji, Ukrainy
• pełnometrażowych filmów fabularnych lub dokumentalnych w zaawansowanym okresie zdjęciowym lub w postprodukcji (przyjmowane są także zgłoszenia filmów ukończonych w 2015 roku, które nie miały jeszcze premiery)
• nie prezentowane wcześniej na innych targach lub festiwalach

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się tutaj.

Aby zgłosić film do udziału w Targach, należy wysłać mail na adres centeast@gmail.com.

11. Targi CentEast w Warszawie

Warszawskie Targi CentEast odbędą się w tym roku po raz jedenasty w dniach 16-18 października 2015, podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Celem organizowanych przez Warszawską Fundację Filmową (od roku 2005) Targów CentEast jest wspomaganie procesów sprzedaży i dystrybucji filmów z Europy Środkowej i Wschodniej poprzez stworzenie miejsca spotkań agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów, zainteresowanych kinem wschodnioeuropejskim. Podczas Targów CentEast prezentowanych jest około 30 projektów i ukończonych filmów.

Najważniejsze wydarzenia w ramach 11. Targów CentEast:

• CentEast Warszawa-Moskwa-Pekin – czyli prezentacje wybranych works-in-progress z Europy Wschodniej, które odbędą się 16.10.2015 w Warszawie, kilka dni później zostaną powtórzone w Moskwie, a w kwietniu 2016 w Pekinie.
• Chińsko-Wschodnioeuropejski Program Promocji Filmowej – prezentacje najnowszych chińskich filmów i works in progress w ramach współpracyWarszawskiej Fundacji Filmowej z Beijing Film Market oraz Film Factory z Pekinu.
• Pokazy Warszawskie – odbywające się od 2000 roku, zamknięte pokazy wybranych, najnowszych polskich filmów.
• Shorts Warszawa – dwa dni intensywnych warsztatów dla polskich twórców filmów krótkometrażowych.
• FIPRESCI Warsaw Project – warsztaty dla młodych dziennikarzy i krytyków filmowych organizowane we współpracy z Międzynarodową Federacją Krytyków Filmowych FIPRESCI.
• Videoteka dostępna dla akredytowanych gości.

Szczegółowy program Targów zostanie opublikowany na początku października 2015. Więcej informacji na stronie www.centeast.eu.

Kontakt: Ela Wtulich, centeast@gmail.com.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej