6. edycję Script Wars wygrała Magdalena Wleklik, autorka tekstu „Królowa garów”. W tegorocznym Mazowieckim Konkursie Scenariuszowym przyznano osiem nagród a ich pula wyniosła łącznie 61 000 złotych.
Konkurs Script Wars wpisał się na dobre w kalendarz wydarzeń branżowych adresowanych do scenarzystów. Wyniki 6. edycji zostały ogłoszone 6 listopada wieczorem na gali finałowej Cinemaforum – Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w kinie Atlantic.
Jury w składzie: Aleksandra Dąbrowska, Piotr Domalewski, Alicja Gancarz, Anna Jadowska, Anna Spisz, Krzysztof Terej i Magdalena Ulejczyk przyznało następujące nagrody:
Organizatorem konkursu Script Wars jest Mazovia Warsaw Film Commission oraz Mazowiecki Instytut Kultury przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Województwa Mazowieckiego.
Magdalena Ulejczyk, Dyrektorka Mazowieckiego Instytutu Kultury, jurorka:
Wśród tegorocznych zgłoszeń pojawiły się zarówno dobrze znane nazwiska autorów z szerokim dorobkiem filmowym, jak i scenarzyści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą. Nagrodzone scenariusze to przekrój przez różne style narracyjne, jak adaptacja tekstu cenionej autorki książek dla dzieci, czy na wpół awanturnicza – na wpół feministyczna opowieść o narodzinach legendy – autorki kultowych książek kucharskich – Lucynie Ćwierczakiewiczowej.
Partnerami a także fundatorami nagród tegorocznej edycji są AUDIOTEKA SA oraz Studio Produkcyjne ORKA, patronat nad konkursem objęła Gildia Scenarzystów Polskich.
Arkadiusz Seidler, prezes AUDIOTEKA SA:
Bardzo się cieszę, że Audioteka ponownie uczestniczy w projekcie Script Wars, Mazowieckiem Konkursie Scenariuszowym i możemy ocenić oraz nagrodzić najlepsze nadesłane prace. Poprzez partnerstwo z Mazowieckim Instytutem Kultury, staramy się na bieżąco wspierać scenarzystów, reżyserów i wszystkich twórców autorskich treści, którzy mają pomysły na projekty audio. Temu służy także nasz program Usłysz Kulturę i w ramach tej właśnie współpracy, liczę że nagrodzone scenariusze zostaną niebawem zrealizowane w formie słuchowiska czy audio serialu. Liczba ciekawych projektów w tym roku najlepiej pokazuje kreatywność autorów i jest świetnym dowodem na to, jak bardzo potrzebny twórcom, jest ten projekt.
Alicja Gancarz, Studio Produkcyjne ORKA, jurorka:
Konkursy pokroju „Script Wars” to szansa dla producentów na zetknięcie się często z nowymi talentami. To teksty pełne energii i pasji, a tego ostatecznie widzowie później szukają w kinie, tego na pewno my szukamy w ORCE.
W poprzednich edycjach zostali nagrodzeni m.in: Małgorzata Piłacińska (Bungalow Sary), Teresa Zofia Czepiec i Maciej Sobieszczański (Wróg), Stefan Łazarski (Duży pająk), Michał Jachimek (Domek dla lalek), Katarzyna Rodak i Jan Naszewski (Krąg kobiet), Rafał Siadkowski i Michał Arabudzki (Prankster!), Rafał Lipski (Wyzwolenie), Bartosz Janiszewski i Michał Szcześniak (Grzesiuk, król życia), Marcin Ciastoń i Ewa Rozenbajgier (Detektyw Bruno), Grzegorz Puda i Maciej Sobieszczański (Ja i mój brat), Agnieszka Dąbrowska (Za duży na bajki, Na wschód od Warszawy, Szukaj), Magdalena Zarębska-Węgrzyn (Do granicy możliwości), Magdalena Załęcka (Dlaczego ludzie łysieją i trwają przy sobie), Marcin Ciastoń (Hiacynt), Jagoda Szelc (Delikatny balans terroru).