Mazowsze zaprasza filmowców

Dofinansowanie unijne dla tej inwestycji to prawie 527 tys. zł. 29 maja umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz dyrektor MIK Iwona Wujastyk i główna księgowa Marianna Świtulska.

W ramach projektu powstaje serwis internetowy www.mwfc.pl (w języku polskim i angielskim) z ofertą skierowaną do filmowców. Na stronie, oprócz oferty kulturalnej Mazowsza, będzie dostępna galeria zabytków i miejsc współczesnej architektury oraz plenerów, które mogą służyć jako plan filmowy. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli wyszukiwać firmy, które współpracują z branżą audiowizualną. Dopełnieniem będzie innowacyjna i intuicyjna mobilna aplikacja na smartfony. Inicjatywa ruszy również na profilach społecznościowych np. na facebooku i pintereście.

Dane o Mazowszu zgromadzone z myślą o zagranicznych kontrahentach będzie zawierać Mazovia Warsaw Location Guide, tzw. katalog lokalizacji – dostępny w wersji papierowej i cyfrowej. Będzie on głównie prezentowany podczas festiwali i targów filmowych.

Ważnym aspektem projektu jest przeprowadzenie szkolenia dla osób z mazowieckich jednostek samorządu terytorialnego o tym, jak korzystać z nowej formy kompleksowych narzędzi i pokazać potencjał swojego terenu.

Projekt to ciekawa oferta zwłaszcza dla producentów, reżyserów, scenarzystów i kierowników produkcji filmowej. Chodzi przede wszystkim o dotarcie do sektora kreatywnego, reprezentowanego przez branżę filmową.

Tytuł projektu: „Filmowe Mazowsze – e-portal Mazovia Warsaw Film Commission”
Beneficjent: Mazowiecki Instytut Kultury
Całkowita wartość projektu: 823 665,95 zł
Kwota dofinansowania: 526 720,78 zł
Działania: 6,1 Kultura

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej