Powstaje nowy serial HBO

Serial "Pakt" to sześcioodcinkowy thriller sensacyjny rozgrywający się w realiach współczesnej Polski. Głównym bohaterem jest Piotr (Marcin Dorociński), znany dziennikarz śledczy, którego poznajemy w trakcie burzy medialnej, jaką wywołała jego ostatnia publikacja prasowa.

"Pakt" to pełna intensywnych emocji filmowa opowieść o ludziach mojego pokolenia, którzy rozpoczęli swoje dorosłe życie w latach dziewięćdziesiątych. Osadzona we współczesnej, tętniącej życiem Warszawie, jest dla mnie także próbą spojrzenia wstecz, co przyniosła nam transformacja 1989 roku – mówi Marek Lechki, reżyser serialu.

Producentami serialu ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producent nadzorujący HBO Europe – Johnathan Young. Produkcja powstała na bazie norweskiego serialu "Mammon". Producentami  wykonawczymi ze strony Telemark są Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Zdjęcia do produkcji HBO "Pakt" potrwają do połowy lipca. Serial będzie realizowany głównie w Warszawie. Premiera w HBO planowana jest na jesień tego roku.

Teaser serialu można zobaczyć tutaj.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej