„Ta Jedyna” – film grupy Nadal Studio zwycięzcą 5. edycji 48HFP Warsaw 2015r.

3 października 2015 r. podczas gali finałowej 5. edycji 48HFP Warsaw, która odbyła się w Mazowieckim Instytucie Kultury poznaliśmy werdykt jury.

Szacowna kapituła pod przewodnictwem Borysa Lankosza – reżysera oraz Anny Muchy – aktorki telewizyjnej, teatralnej i filmowej, Andrzeja Sołtysika – dziennikarza telewizyjnego oraz Radzimira Dębskiego – muzyka, kompozytora zdecydowała o przyznaniu nagród w 11 kategoriach.

Za najlepszy film jury uznało dzieło: „Ta jedyna” ekipy Nadal Studio w gatunku „film de femme”. Zwycięzca jubileuszowej warszawskiej edycji 48HFP obok laureatów z Wrocławia i Katowic zmierzy się z filmami z całego świata podczas międzynarodowego finału Filmapalooza w marcu 2016 r. w Atlancie (Georgia, USA). Produkcja będzie mieć szansę na Grand Prix oraz pokaz podczas Cannes Film Festival 2016, Court Métrage. Konkurs 48 Hour Film Project odbywa się w ponad 135 miastach na całym świecie.
 
Zadanie konkursowe dla wszystkich było takie samo: nakręcić 4-7 minutowy film w 48 godzin. Cała praca twórcza: napisanie scenariusza, nakręcenie filmu, skomponowanie muzyki, montaż musiała zostać zrealizowana w jeden weekend (25-27.09). W każdym filmie musiał również pojawić się symbol stolicy. Projekt współfinansowało miasto Warszawa.

Przedstawiciele każdej zgłoszonej do konkursu ekipy, a było ich 70, wylosowali gatunek filmowy, w którym ich drużyna miała nakręcić film. Organizatorzy konkursu z Fundacji Przestrzeń Filmowa ogłosili też 3 obowiązkowe elementy, które musiały pojawić się w każdym dziele:
• bohater: Karol Kozłowski lub Karolina Kozłowska/PR Manager
• rekwizyt: patelnia
• linijkę dialogu: „Chyba się w tobie zakochałem/am”

Po dwóch dobach filmowcy mieli dostarczyć swoje filmy na tzw. dropoff – 27 września 2015 r. do godz. 19.30.

Z 70 zarejestrowanych ekip na kickoffie pojawiło się 67. W regulaminowych 48 godzinach zmieściło się 50 ekip i z tego grona jury wybierało najlepszy film roku 2015 r. 6 ekip, które nie zdążyły w 48 godzin mogły powalczyć o Nagrodę Publiczności.

Miło nam poinformować, że kapituła konkursu, współfinansowanego przez m.st. Warszawa, postanowiła nagrodzić wyróżnieniami i statuetkami za:

***NAJLEPSZY FILM 5. EDYCJI 48HFP WARSAW***
ekipa: Nadal Studio
film: "TA JEDYNA"
Ekipa otrzymała nagrodę również za:
NAJLEPSZE UŻYCIE TEKSTU oraz w kategorii:
NAJLEPSZY AKTOR: OTAR SARALIDZE

NAJLEPSZA REŻYSERIA: JAKUB JÓZEFOWICZ
NAJLEPSZA AKTORKA: ZOFIA WICHŁACZ
film: "GET TO MY LOVE"
ekipa: HUK

NAJLEPSZY SCENARIUSZ:
GRZEGORZ JANUSZ, MATEUSZ SZLACHTYCZ
NAJLEPSZE UŻYCIE BOHATERA
film: "ZIMNE OGNIE"
ekipa: MAMY TO!

NAJLEPSZE ZDJĘCIA / NAJLEPSZY MONTAŻ
NIKODEM MAREK I SZYMON KUCZYŃSKI
film: "LOSOWY UKŁAD"
ekipa: DRUŻYNA SZTOSU

NAJLEPSZA MUZYKA z nagrodą od Audionetwork – 3-dniowy pobyt w Londynie wraz ze zwiedzaniem legendarnego Abbey Road Studio:
PIOTR WRÓBEL
film: "POŻĄDANIE"
ekipa: VARSOVIE

NAJLEPSZE UŻYCIE REKWIZYTU
film: "DOTYK"
ekipa: GRUPA FILMOWA DUBELEK

NAJLEPSZY FILM GATUNKOWY
film: "PERFECT MATCH"
ekipa: KONDOMINIUM ROSYJSKO-NIEMIECKIE POD ŻYDOWSKIM ZARZĄDEM POWIERNICZYM

Do gustu publiczności przypadły trzy filmy:
NAGRODA PUBLICZNOŚCI

film: "STALOVA LOVE"
ekipa: BLACKCURRANT

film: "DOBRE WYCHOWANIE"
ekipa: OKO NAWIGATOR

film: "WENUS ZMYŁO"
ekipa: HUBERT SCHUBERT

Uroczystą galę wręczenia nagród poprowadzili Grzegorz Pawlak i Radosław Popłonikowski. Po rozdaniu nagród – ekipy, organizatorzy i jury przenieśli się na afterpary do Cafe Kulturalnej przy Teatrze Dramatycznym.

Wszystkie produkcje są dostępne na naszym kanale YouTube – 48HFP Poland. Polecamy!
Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej: www.48hfppoland.pl oraz bieżące newsy o festiwalu można śledzić na fanpage na Facebooku: www.facebook.com/48hfppoland.
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Pyrkowska
606 789 246
aga@48hfppoland.pl

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej