Znamy Jury 48HFP

Znamy skład jurorski, który oceni filmy nakręcone w ramach konkursu 48HFP. Laureaci zostaną ogłoszeni już 6 listopada.

Trwa jubileuszowa, 10. edycja 48 Hour Film Project, którego zasadą jest przygotowanie filmu – od pomysłu do postprodukcji – w zaledwie dwie dobry.
48HFP jest konkursem międzynarodowym – zwycięska ekipa tej edycji rusza w świat na Festiwal Filmapalooza, gdzie powalczy o pokaz na prestiżowym Short Corner w Cannes.

Jurorzy przyznają nagrody w 14 kategoriach. W tegorocznym składzie jurorskim zasiadają, jak co roku, filmowcy i krytycy filmowi. Są to:

Kaja Klimek – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program „Seriaale” w TVN Fabuła. W internecie działa jako Kajutex.

Rafał Mohr – aktor filmowy i teatralny oraz reżyser. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza na wydziale aktorskim. Zadebiutował główna rolą w filmie „Słodko-gorzki” w reż. Władysława Pasikowskiego w 1996 roku, a w teatrze rolą w „Sędziach” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Pawła Łysaka w Teatrze Polskim w Warszawie w 1998 roku.
Zagrał główne role filmach „Egzekutor w reż. Filipa Zylbera, „Egoiści” w reż. Mariusza Trelińskiego i „Pitbull” Patryka Vegi.
Na deskach teatralnych grał m.in. w “Shopping and Fucking” Marka Ravenhilla w reż. P. Łysaka, „Ostatnim Żydzie Europy” Tuvi Tenenboma w reż. Olgi Chajdas, „Trzech siostrzyczkach Trupkach” Macieja Kowalewskiego, „Casa Valentina” Harveya Fiersteina w reż. Macieja Kowalewskiego,” Metodzie” Jordi Galcerána w reż. Piotra Łazarkiewicza, „Happy now” Lucindy Coxon w reż. Adama Sajnuka oraz monodramie „Wszystko, co najlepsze” Duncana Macmillana i Jonny’ego Donahoe’a w reż. Piotra Złotorowicza.

Możemy go oglądać także w serialu „Pajęczyna” w reż. Łukasza Jaworskiego.

Tomek Naumiuk – absolwent łódzkiej "Filmówki", ma na swoim koncie dziesiątki filmów reklamowych, za których sterami stali uznani reżyserzy. Był autorem zdjęć w filmach fabularnych i serialach, takich jak “1983” dla Netflixa, “Wataha” dla HBO i “Lethal White” dla BBC. W ciągu ostatnich lat pracował przy kilku nagradzanych filmach fabularnych, w tym “Nina” Olgi Chajdas, “53 wojny” Ewy Bukowskiej, “High Life” Claire Denis oraz premierowo pokazywanym na Berlinale “Obywatelu Johnesie” w reżyserii Agnieszki Holland. Jest niezwykle wszechstronny i lubi eksperymentować z nowymi technologiami.

Katarzyna Orzechowska – montuje reklamy, teledyski, fabularne filmy krótkometrażowe, kampanie społeczne. Jest bardzo mocno związana ze światem dokumentu.
Filmy dokumentalne, które montowała, wielokrotnie miały premiery na największych europejskich festiwalach i były licznie nagradzane, między innymi Orłem – Polską Nagrodą Filmową w kategorii: Najlepszy film dokumentalny za „Wieloryba z Lorino" w reżyserii Macieja Cuske i Nagrodą dla najlepszego filmu polskiego na Docs Against Gravity za "Między Nami" Doroty Proby.
Jest laureatką dwóch nagród za montaż otrzymanych od Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Krakowskim Festiwalu filmowym za filmy:
„Wieloryb z Lorino” oraz „Żalanasz – pusty brzeg” w reż. Marcina Sautera. Film ten znalazł się również na shortliście nagrody Cinema Eye Honors.
Montaż jest jej pasją, a podstawą w pracy – kreatywność.

Laureatów 10. warszawskiej edycji 48 Hour Film Project poznamy już w najbliższą sobotę, 6 listopada, podczas gali w warszawskim kinie Elektronik.

partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej