Metro Centrum

Lokalizacja: Warszawa
Metro Centrum

Metro Centrum – stacja pierwszej linii metra w Warszawie zlokalizowana przy rondzie Dmowskiego, w pobliżu placu Defilad.
Centrum. Stacja dwukondygnacyjna – perony oraz galeria. Dwa perony, każdy o szerokości 7 m, rozmieszczone po bokach stacji, a tory metra pośrodku. Galeria znajduje się nad obydwoma peronami. W połowie stacji, nad torami, jest połączenie między bocznymi galeriami. Całą konstrukcję podtrzymuje rząd wysokich słupów znajdujący się między torami. Na stacji oprócz zwykłych schodów są schody ruchome przy każdym z czterech wyjść z peronów oraz wind.
Stacji jest utrzymana w kolorach żółtym i niebieskim. Na terenie stacji znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, toalety, bankomat, główna siedziba Komisariatu Policji Metra Warszawskiego i Poczta Polska. Stacja spełnia też funkcję przejścia podziemnego. Na placyku przed południowym wejściem na stację Centrum (tzw. patelni) zbudowano betonową ścianę utrzymująca różnicę wysokości. Na tej ścianie młodzi artyści prezentują swoje kompozycje, często jest to graffiti.
Na stacji znajdują się 2 defibrylatory.

Lokalizacja
NULL Warszawa
Metro Centrum
Strona www:
Właściciel
Metro Warszawskie
Słowa kluczowe
Stacja Metra Centrum, Warszawa
partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej