Found 1005 Results
Page 10 of 11

Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego, Nowa Sucha


Obszerny modrzewiowy dwór w Suchej wzniesiony został w roku 1743. Barokowy parterowy budynek, z narożnymi alkierzami od frontu, przykryty jest czapą wysokiego dachu, wyłożonego podlaskim gontem struganym. W roku 1843 dwór został wzbogacony klasycystycznym trzyarkadowym portykiem, z trójkątnym tympanonem, w którym wymalowano herb "Dołęga" Cieszkowskich. Dwór otacza ogród o starym drzewostanie. Dwór w Suchej miał […]

10 listopada 2021


Zamek zbrojownia Liw


Ruina gotyckiego zamku książęcego wzniesionego w XV wieku jako strażnica graniczna w miejscowości Liw.


Kościół św. Doroty, Cieksyn


Kościół sklepiony charakterystyczną ornamentowaną kolebką, określaną jako tzw. “grupa pułtuska”. Jest to budowla gotycko-renesansowa, orientowana, murowana z cegły, z prostokątną nawą i węższym prezbiterium. Ołtarz główny jest renesansowo-manierystyczny z około 1600 r., ołtarze boczne także manierystyczne. W 1952 r. polichromię wykonał S. Domurat.


Fort Kosewo II


Jeden z fortów Twierdzy Modlin, wzniesiony w ramach budowy pierwszego pierścienia fortów w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Fort wzniesiono na podstawie wzorcowego fortu “F1879” w latach 1883-1888. W okresie późniejszym był wielokrotnie modernizowany. Fort znajduje się we wsi Kosewo. Obecnie jest w posiadaniu wojska i niedostępny dla zwiedzających.


Fundacja Modlin


Organizacja prowadząca wszelako rozumiane działania promujące i ratujące Twierdzę Modlin. M.in. zajmuje się organizacją rekonstrukcji historycznych (tzw Giełdy Militarne), a także prowadzi zajęcia rekreacyjno-sportowe.


Twierdza Modlin


Twierdza Modlin to jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Położona jest u zbiegu Wisły i Narwi, około 40 km na północny zachód od Warszawy. W skład twierdzy wchodzi cytadela położona na prawym brzegu Narwi, umocnione przedmościa: kazuńskie i nowodworskie oraz dwa pierścienie fortów. Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera […]



Las w Rembertowie


Rembertów należy (wraz z Wesołą i Wawrem) do najbardziej zielonych dzielnic stolicy. Na jej terenie znajduje się m.in. Las Rembertowski i wchodzący w jego skład rezerwat leśny Kawęczyn.


Zamek w Czersku


Zamek książąt mazowieckich w Czersku – zamek gotycki zbudowany na przełomie XIV i XV wieku. Do dzisiaj zachowana jest większość murów zamku oraz wszystkie trzy wieże (Brama, Południowa i Zachodnia), z których można podziwiać panoramę okolicy. W obrębie murów znajdują się fundamenty kościoła zamkowego pod wezwaniem św. Piotra.


Most kolejowy w Górze Kalwarii


Most kolejowy w Górze Kalwaria łączy Skierniewice i Łuków. Posiada konstrukcję łukowej, stalowej kratownicy z jazdą dołem, podpartą pięcioma filarami. Długość: 620,80 m; szerokość: 4,80 m6 przęseł po 98,00 m.


Stadnina i restauracja Chojnów


Stajnia Chojnów to ośrodek jeździecki i pensjonat dla koni położony na skraju Chojnowskiego Parku Krajobrazowego niedaleko Warszawy. Na terenie ośrodka znajduje się 20 hektarów łąk, wspaniałe lasy i tereny zielone.


Dawna fabryka papieru, Konstancin-Jeziorna


Warszawskie Zakłady Papiernicze – zakłady papieru zlokalizowane w miejscowości Konstancin-Jeziorna (w dzielnicy Mirków).


Drewniany most w Gostomii


Most na rzece Pilica w Gostomii wybudowany został przez wojsko wspólnie z okoliczną ludnością w końcu lat 80-tych ubiegłego wieku. Most jest drewniany na dźwigarach stalowych o długości 126,30 m i szerokości 4,20 m. Jest to najdłuższy most drewniany w Polsce.



Most w Białobrzegach


Okazała budowla mostowa nad rzeką Pilicą. Most posiada czteroprzęsłową konstrukcję łukową z jazdą dolną.Poruszając się drogą krajową nr. 48, na której znajduje się most, można podziwiać urocze rozlewisko Pilicy.


Pałac w Jabłonnie


Barokowo-klasycystyczny pałac prymasa Michała Poniatowskiego, brata króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Został wzniesiony przez Dominika Merliniego w latach 1775-1779, był przebudowany przez Henryka Marconiego w 1837. Pałac jest otoczony parkiem, założonym w XVIII w., z romantycznymi budowlami: Domkiem Chińskim, oranżerią czy Grotą pustelnika. Wnętrza pałacu są bogato zdobione, m.in. malowidłami Szymona Mańkowskiego i Antoniego Tavellego i […]


Molo, Płock


Molo spacerowe na Wiśle w Płocku, pomost dla pieszych o długości 357,8 m. Molo zlokalizowane jest naprzeciw Wzgórza Tumskiego. Znajduje się na nim restauracja. Molo w Płocku przystosowane jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.


Plaża w Płocku


Sobótka to kąpielisko miejskie przeznaczone dla mieszkańców Płocka, ale także turystów. Położone jest u stóp 50-metrowej skarpy wiślanej. Na miejscu znajdują się: parking, restauracja, bar, baza ratowników. Dla plażowiczów są do wynajęcia łódki i rowery wodne. Czasami jest organizowany Turniej Piłki Siatkowej, w którym biorą udział chętne dzieci. Kąpielisko jest nadzorowane przez ratowników z WOPR […]


Most Solidarności w Płocku


Most Solidarności – most wantowy w Płocku nad Wisłą, będący częścią Trasy ks. Jerzego Popiełuszki, znajdujący się w ciągu dwóch dróg krajowych – drogi krajowej nr 60 i drogi krajowej nr 62.


Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego, Płock


Żelazny most drogowo-kolejowy, wsparty na 8 betonowych filarach, w chwili ukończenia budowy był najdłuższym mostem w Polsce.


Jezioro Soczewka


Jezioro Soczewka pod Płockiem to dosyć stary, bo liczący ponad 150 lat, zalew na rzece Skrwa. Powstał w 1846 r.


Przystań w Nowym Duninowie


Port jachtowy w Nowym Duninowie nad Zalewem Włocławskim posiada około 50 miejsc do cumowania. Z czego większość to miejsca przy betonowym nabrzeżu.


Las w Duninowie Dużym


Wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, w gminie Nowy Duninów.


Jezioro Białe


Jezioro Białe – położone na wschód od Lucienia. Powierzchnia 150 ha. Maksymalna głębokość – 31m. Brzegi wysokie, mało urozmaicone, czysta woda. Dobrze zagospodarowane turystycznie.


Jezioro Sumino


Jezioro Sumino – położone na wschód od Lucienia, rynnowe, powierzchnia – 36 ha, głębokość do 7m. Z pobliskich pagórków roztacza się przepiękny widok na taflę akwenu i lesistą okolicę


Jezioro Lucieńskie


Jezioro Lucieńskie to jeden z większych akwenów na Pojezierzu Gostynińskim pow. około 200ha. Jest jeziorem rynnowym a więc ma kształt podłużny i głębokość przekraczającą 20m. Brzegi ma dość dzikie, porośnięte lasem, pełne szuwarów.


Trzy Pałace w Nowym Duninowie


Zespół pałacowo – parkowy, w którego skład wchodzą pałac z 1876 roku, pałacyk myśliwski z XIX wieku, zameczek neogotycki z 1846 roku. Wokół zameczku rozciągają się stawy, niestety dziś są one osuszone. Wszystkie obiekty otoczone parkiem zabytkowym sprawiają niepowtarzalną scenerię. To tu właśnie znajdziecie nasze najcenniejsze pomniki przyrody.


Hotel Tumski w Płocku


Hotel Tumski to idealne miejsce na noclegi w Płocku. Czterogwiazdkowy obiekt hotelowy zlokalizowany w centrum Płocka, nad brzegiem Wisły. To eleganckie miejsce o niezwykłej atmosferze, dysponujące jedną z najlepszych restauracji w Płocku, doskonały punkt spotkań biznesowych i przyjęć okolicznościowych.


Młyn, Sierpc


Na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odtworzona została typowa dla pouwłaszczeniowej wsi mazowieckiej wieś rzędowa. W jej skład wchodzi 9 zagród włościańskich z rejonu Mazowsza północno-zachodniego, karczma, dwór oraz kościół. W skansenie odtworzono również zagrodę z Rębowa z wiatrakiem. Otoczone warzywnymi i kwiatowymi ogródkami czy pasiekami chałupy oraz żyjące tu zwierzęta sprawiają wrażenie wsi […]


Restauracja Zamkowa w Płocku


Restauracja Zamkowa w Płocku.


Płocka Galeria Sztuki


Płocka Galeria Sztuki jest samorządową instytucją kultury. Podstawowe zadania, które realizuje, to: organizowanie wystaw sztuki współczesnej, współpraca z lokalnym środowiskiem plastycznym, prowadzenie działalności oświatowej (odczyty, spotkania autorskie, pokazy filmowe, lekcje szkolne, konferencje i spotkania nauczycieli), wydawnictwa związane z organizacją wystaw (katalogi, albumy).Siedzibą PGS jest zabytkowa mykwa żydowska (rytualna łaźnia). Galeria dysponuje przestrzenią wystawienniczą na parterze […]


Ulica Tumska w Płocku


Ulica Tumska jest jedną z najważniejszych ulic Starego Miasta w Płocku, jest głównym deptakiem miasta. Biegnie od Wzgórza Tumskiego w kierunku północnym skrajem Placu Narutowicza do Nowego Rynku. Ma 326 m długości. Zabudowa ul. Tumskiej to głównie dwu- i trzypiętrowe kamienice. Dolne kondygnacje zajmują lokale handlowe i usługowe, pozostałe kondygnacje – mieszkania.


Biblioteka im. Zielińskich w Płocku


Biblioteka im. Zielińskich w Płocku, założona w 1820 r., jest siódmą z kolei wśród najstarszych bibliotek w Polsce.


Sale historyczne Płock


Sala Wykładowa w Płocku.


Teatr Dramatyczny w Płocku


Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku – płocki teatr, który rozpoczął swoją działalność 20 sierpnia 1812 roku dzięki staraniom ówczesnego prefekta departamentu płockiego Rajmunda Rembielińskiego.


Restauracja Browar Tumski


Restauracja składa się z czterech sal oraz dużego tarasu na zewnątrz. Jesteśmy w stanie obsłużyć jednorazowo ponad 140 osób. Podział na część pubową oraz restauracyjną zapewnia zróżnicowany klimat , w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Sala bankietowa świetnie nadaje się na konferencje, prezentacje oraz imprezy okolicznościowe. Umieszczona na sali głównej warzelnia daje możliwość bezpośredniej […]


Starówka w Płocku


Stare Miasto w Płocku to najstarsza i najważniejsza dzielnica miasta. Osiedle położone jest na wysokim prawym brzegu Wisły w centrum miasta. Stare Miasto jest najbardziej zabytkową częścią płockiej starówki. Zachowuje ono prawie nie zmieniony układ przestrzenny od ponad 800 lat. Najstarszą częścią dzielnicy i całego miasta jest Wzgórze Tumskie. Najważniejszymi miejscami na Starym Mieście są: […]


Stacja kolejowa w Puszczy Mariańskiej


Stacja kolejowa w Puszczy Mariańskiej, w województwie mazowieckim, została otwarta w dniu 3 października 1954 roku razem z linią kolejową z Skierniewic do Pilawy.


Cmentarz Żydowski w Żyrardowie


Cmentarz żydowski w Żyrardowie – cmentarz założony w 1874 roku zajmujący powierzchnię 0,8 ha, na której zachowało się około stu nagrobków z napisami w języku hebrajskim, jidysz i polskim, spośród których najstarszy pochodzi z 1880 roku.


Park Dittricha w Żyrardowie


Park im. Karola Augusta Dittricha w Żyrardowie – park w stylu angielskim, spełniający obecnie funkcję żyrardowskiego parku miejskiego, zlokalizowany w granicach dawnej osady fabrycznej. Park, położony nad rzeką Pisią, charakteryzuje łagodnie ukształtowana rzeźba terenu z naturalistycznym układem cieków wodnych i wieloma mostkami oraz okazały starodrzew z jedenastoma pomnikami przy­rody.


Nieczynna fabryka lnu w Żyrardowie


Żyrardów to zbudowany w 1833r. z czerwonej cegły kompleks fabryczny, miejsce było świadkiem oraz uczestnikiem wielu historycznych wydarzeń. W rejestrze zabytków znajduje się aż 296 obiektów z Żyrardowa. Są to głównie budynki pochodzące z drugiej połowy XIX wieku oraz początków XX wieku. Większość zabytków miasta mieści się na terenie osady fabrycznej z XIX i początku […]


Pałac w Teresinie


Pałac w Teresinie wzniesiono przed 1848 r. Jego szczególnym walorem jest powiązanie rozległego pałacowego kompleksu z terenami leśnymi i alejami parkowymi. Licznie okazy starodrzewu są zaliczane do pomników przyrody.


Stacja kolejowa Klembów


Klembów – przystanek kolejowy Polskich Kolei Państwowych obsługiwany przez Koleje Mazowieckie. Położony jest przy ulicy Kolejowej we wsi Klembów w województwie mazowieckim.


Kopalnia piasku Jankrusz


Kopalnia piasku JANKRUSZ  znajduje się w woj. mazowieckim powiat Wołomin- miejscowość KRUSZE 19 –  5 km od drogi S8.


Pałac w Dębinkach


Pałac klasycystyczny z przełomu XVIII i XIX wieku (przebudowany w II poł. XIX w.), obecnie znajduje się w nim dom dziecka. Pałac zbudowany został przed 1841 r. Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem, w którym zachowały się okazy starodrzewu. Przed pałacem jest podjazd z owalnym klombem. Obok pałacu stoją oficyny dworskie, zbudowane w drugiej poł. XVIII […]


Łąki w Zabrodziu


Łąki w Zabrodziu


Droga Mostówka


Droga asfaltowa w miejscowości Mostówka.


Zamek, Pułtusk


Pierwotnie był to zamek biskupi z XIV-XVI w. Po zniszczeniach podczas licznych wojen zamek odbudowywano kolejno w stylu barokowym i klasycystycznym. W XIX wieku Rosjanie zarekwirowali zamek tworząc w min szpital. Buowla spłonęła w 1945 roku podczas działań wojennych, została odbudowana w 1989 roku i przeznaczona na "Dom Polonii". Zamek w Pułtusku jest usytuowany na niewielkim […]


Lotnisko Modlin


Międzynarodowy port lotniczy w Nowym Dworze Mazowieckim, drugi dla aglomeracji warszawskiej.


Cmentarz w Palmirach


Cmentarz Palmiry – miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939-1943. Cmentarz zlokalizowany jest na południe od wsi Palmiry w Gminie Czosnów w województwie mazowieckim w Kampinoskim Parku Narodowym.


Las w Nowym Polesiu


Kampinoski Park Narodowy


Zaułek Wisły w Nowych Grochalach


Zaułek Wisły w Nowych Grochalach.


Grochalskie Piachy


Wydmowy obszar na północnym krańcu Puszczy Kampinoskiej.


Fort XIII w Śniadowie


Fort XIII – jeden z fortów Twierdzy Modlin, wzniesiony w ramach budowy drugiego, zewnętrznego pierścienia fortów w latach 1912-1915.



Lasy Pomiechowskie


Lasy Pomiechowskie rosną na żyznych glebach morenowych, po obu stronach Wkry i nad dolną Narwią, niedaleko Modlina. Wśród mazowieckich lasów wyróżnia je charakterystyczny krajobraz, inne gleby i roślinność – w tutejszym krajobrazie przeważają moreny denne i doliny rzeczne. Głównie znajdują się tu bory sosnowe mieszane i lasy mieszane o bogatym składzie gatunkowym i bujnym dolnym […]




Kościół w Opinogórze


Parafia Świętego Zygmunta w Opinogórze Górnej – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie ciechanowskim wschodnim.


Muzeum Romantyzmu


Muzeum Romantyzmu w Opinogórze otwarto 20 maja 1961 r., w 150 rocznicę dekretu Napoleona przywracającego Opinogórę Krasińskim. Na Muzeum Romantyzmu składa się kilka obiektów usytuowanych na terenie 22-hektarowego parku  krajobrazowego w stylu angielskim. Najstarszymi są: neogotycki Pałacyk z lat 40. XIX w., mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu oraz neogotycki budynek Oficyny Dworskiej, w którym […]


Dworek modrzewiowy


Późnobarokowy, modrzewiowy dwór szlachecki z drugiej połowy XVIII w., położony we wsi Koźniewo Wielkie w gminie Sońsk. Należy do najcenniejszych i największych dworów drewnianych na Mazowszu.


Droga gruntowa


Droga gruntowa w Kadłubówce


Dworzec PKP w Płońsku


Stacja kolejowa w Płońsku, w województwie mazowieckim, w Polsce. Znajdują się 2 perony.


Dworek Weyherów w Poświętnem


Murowany dwór zbudowany w połowie XIX wieku.


Pole golfowe w Sobieniach Królewskich


Malowniczo położony kompleks Pałacowy otoczony przez starannie utrzymany 9 hektarowy park krajobrazowy.Centralny punkt całego założenia dworskiego stanowi pałac wybudowany na przełomie wieków, około roku 1880, należący niegdyś do rodziny Jezierskich. Teraz w jego pięknych odrestaurowanych wnętrzach znajdą się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje – wspaniała sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne. Do dyspozycji […]


Restauracja Sobienie Królewskie


Malowniczo położony kompleks Pałacowy otoczony przez starannie utrzymany 9 hektarowy park krajobrazowy.Centralny punkt całego założenia dworskiego stanowi pałac wybudowany na przełomie wieków, około roku 1880, należący niegdyś do rodziny Jezierskich. Teraz w jego pięknych odrestaurowanych wnętrzach znajdą się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje – wspaniała sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne. Do dyspozycji […]


Sobienie Królewskie Golf&Country Club


Malowniczo położony kompleks Pałacowy otoczony przez starannie utrzymany 9 hektarowy park krajobrazowy.Centralny punkt całego założenia dworskiego stanowi pałac wybudowany na przełomie wieków, około roku 1880, należący niegdyś do rodziny Jezierskich. Teraz w jego pięknych odrestaurowanych wnętrzach znajdą się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje – wspaniała sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne. Do dyspozycji […]


Folwark Badowo


Folwark Badowo-Kłody to 20 hektarów pięknej przyrody i doskonała baza noclegowo-konferencyjna tuż pod Warszawą. Jeśli w ogóle możliwe jest opisanie tego miejsca w paru słowach, brzmiałyby one tak: cisza, przestrzeń, intymność, przyjazna atmosfera i swobod.


Termy w Mszczonowie


Nowoczesny kompleks zespołu obiektów z wykorzystaniem źródeł termalnych spełniający funkcje wypoczynkowe oraz rekreacyjne.Oferta Term przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, zaś obiekt przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. Profesjonalnie wyposażony kompleks o europejskich standardach sprawia, że nasz obiekt wart jest sprawdzenia.


Staw Św Anny


Stawy Świętej Anny to tereny rekreacyjne Mszczonowa. Przepiękne dwa zbiorniki wodne położone pośród lasów zaledwie 4 kilometry od miasta zachwycają swoim niepospolitym pięknem.  Można tam  miło spędzić czas. Skorzystać z plaży, a także pospacerować po okolicznych lasach.


Restauracja Konstancja w Konstancinie-Jeziornie


Konstancja jest miejscem z historyczną duszą, kojarzonym z dobrym jedzeniem i dobrą zabawą. Mieści się w budynku gdzie przed laty Franciszek Berentowicz prowadził słynny lokal, w którym przy dźwiękach muzyki i znakomitych daniach bawiła się śmietanka towarzyska Warszawy.


Tężnia i Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie


Jedyne na Mazowszu miasto-uzdrowisko leży zaledwie 20 km od Warszawy. Dodatkowym atutem są pobliskie lasy konstancińskie, na terenie których znajdują się ścieżki zdrowia z przyrządami do ćwiczeń, ze ścieżką konną i stajnią.



Kawairnia Inca cafe Warszawa


Klimatyczna kawiarnia Inca Cafe. Wyjątkowa przestrzeń oraz żywe rośliny.


Pałac Goldstandów w Zaborowie


Pałac wzniesiony w latach 1901–1903 dla rodziny Goldstandów w Zaborowie według projektu Franciszka Lilpopa. W budynku pałacu połączono elementy stylów barokowego i klasycystycznego, jednocześnie nawiązując do wiejskich rezydencji budowanych w Polsce w połowie XVIII wieku. Jest to piętrowa budowla założona na planie prostokąta nakryta dachem mansardowym. Od strony południowej przylegała do pałacu oranżeria a od […]


Muzeum Dworu Polskiego w Pilaszkowie


Muzeum Dworu Polskiego w Pilaszkowie, zwane również Muzeum Insurekcji Kościuszkowskiej istnieje od 1995 roku. Mieści się w zabytkowym budynku dworu na terenie prowadzonego przez Kościół zakładu opiekuńczego. Do zwiedzania udostępniono wnętrza, w których prezentowane są liczne pamiątki związane z historią Polski oraz właścicielami i gośćmi Pilaszkowa.


Park w Pruszkowie


Park w Pruszkowie.


Park Potulickich


Park należy do najcenniejszych obiektów związanych z przeszłością Pruszkowa. Powstał w II połowie XIX w. według projektu Karola Sparmana z Saksonii. Zgodnie z tendencjami w sztuce ogrodowej końca XIX w. park harmonizował z charakterem okolicy. Park zachował swoje historyczne granice, z głównym motywem kompozycji, którym są stawy.


Plac zabaw


Plac zabaw w Pruszkowie.


Stadion


W  skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego,  stanowiącego  własność  miasta Pruszkowa, wchodzą:   Hala  Widowiskowo – Sportowa  “Znicz”,  stadion, boiska piłkarskie,  korty tenisowe,  zaplecze  odnowy  biologicznej.


Hala sportowa Stadion Znicza


W  skład   kompleksu sportowo-rekreacyjnego,  stanowiącego  własność  miasta Pruszkowa, wchodzą:   Hala  Widowiskowo – Sportowa  “Znicz”,  stadion, boiska piłkarskie,  korty tenisowe,  zaplecze  odnowy  biologicznej.


Zabytkowy budynek administracji


Zabytkowy budynek administracji w Pruszkowie.


Cmentarz w Tworkach


kwatera ofiar terroru hitlerowskiego z okresu powstania warszawskiego – wpisana do ewidencji Miejsc Pamięci Narodowej kwatera poległych żołnierzy września 1939 r., gdzie znajdują się groby żołnierzy z okresu II wojny światowej.


Kościół w Tworkach


Kościół pw. Przemienienia Pańskiego przy szpitalu w Tworkach zbudowany został jako cerkiew prawosławna. Wybudowany został w latach 1904-1906. Służyć miał personelowi szpitala narodowości rosyjskiej.


Teatr i biblioteka w Pruszkowie


Wielofunkcyjny budynek w Pruszkowie.


Pływalnia Kapry


Pływalnia oferuje:basen sportowy o wymiarach 25m x 12,5m i głębokości od 1,35m do 1,8mbasen rekreacyjny o długości 12,5m i maksymalnej głębokości 1,1m z atrakcjami (gejzer, dzika rzeka)dwie zjeżdżalnie, dwa jacuzzi, klub fitness, sauna, sklep pływacki, salon fryzjerski, gabinet masażu, boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw, parking


Czerwińsk nad Wisłą


Czerwińsk nad Wisłą – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim. Miejscowość jest siedzibą gminy Czerwińsk nad Wisłą. Znajduje się tutaj niewielka przystań żeglugi śródlądowej na Wiśle.


Łąki w Brochowie


Łąki w Brochowie


Droga gruntowa – rezerwat Nart


Droga gruntowa – rezerwat Nart.


Droga gruntowa w Wierszach


Droga gruntowa w Wierszach.


Droga asfaltowa w Palmirach


Leśna, asfaltowa droga do cmentarza w Palmirach.


Łąki w Bożej Woli


Boża Wola, dawniej: Bosza Wolya (1446), Boza Volia (1547), Bożowola (1579) – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie grodziskim, w gminie Baranów. We wsi zlokalizowany jest Pałacyk w Bożej Woli pochodzący z 1864.Pałacyk zbudowany jest na planie prostokąta z licznymi dobudówkami, otoczony kilkuhektarowym parkiem.Na terenie pałacyku kręcone były niektóre sceny z serialu […]


Droga w Zatorach


Droga wśród pól.


Plaża w Serocku


Plaża w Serocku w sezonie wiosenno-letnim tętni życiem sportowo – rekreacyjnym. W wakacje odbywają się tu zawody w piłkę siatkową, piłkę koszykową, organizowane są spływy kajakowe, konkursy na budowle z piasku dla najmłodszych. Mają tu miejsce także sporty motorowodne. Na terenie plaży w Serocku znajduje się plac zabaw dla dzieci, pola do gier plażowych i […]


Muzeum Gazownictwa, Warszawa


Kompleks architektury z przełomu XIX i XX wieku.


Dzika Plaża w Nieporęcie


Teren rekreacyjno – wypoczynkowy „Dzika Plaża” jest szczególnym miejscem na mapie gminy Nieporęt. Molo o konstrukcji żelbetowo-drewnianej, spełniające funkcję ciągu spacerowego, miejsca imprez rekreacyjnych ma 30 metrów długości i 6 metrów szerokości. Dzięki specjalnemu podjazdowi jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych.


Hotel Marina Diana


Marina Diana usytuowana jest zaledwie 35 km od centrum Warszawy, w malowniczej okolicy nad samym brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Hotel Marina Diana oferuje 29 luksusowo wyposażonych pokoi i apartamentów.Hotel posiada własną przystań z możliwością przycumowania 15 jednostek wodnych oraz port na 120 jednostek.


Przystań jachtowa Marina Diana


Marina Diana usytuowana jest zaledwie 35 km od centrum Warszawy, w malowniczej okolicy nad samym brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego.


Pałac w Oborach


XVII-wieczna magnacka rezydencja oddalona 20 km od centrum Warszawy, położona na granicy Konstancina-Jeziorny, na skraju rezerwatu przyrody, od 50 lat jest słynnym miejscem spotkań, odpoczynku i twórczej pracy ludzi pióra w Polsce. Po II wojnie światowej bywali tu i nadal bywają najwybitniejsi polscy pisarze i poeci.


Restauracja "Zalewajka"


Gospoda Zalewajka to urokliwe miejsce, pełne staropolskich smaków, tradycji oraz dobrej zabawy, położone w pobliżu Warszawy, w jednej z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce- Konstancinie-Jeziornej.


Page 10 of 11
partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej