Found 1025 Results
Page 10 of 11

Stacja kolejowa – Dąbkowizna


Dąbkowizna – przystanek kolejowy w gminie Nieporęt. Na przystanku osobowym znajduje się peron jednokrawędziowy.

10 listopada 2021


Rynek i ratusz, Pułtusk


Rynek w Pułtusku jest najdłuższym rynkiem w Europie. Ma ok. 400 m długości, jego oś wyznacza wieża ratuszowa, w której obecnie mieści się Muzeum Regionalne. Od strony południowej rynek zamyka kaplica pw. Marii Magdaleny i górujący na miastem zamek. Od wschodu i zachodu rynek otaczają kamieniczki z XVIII-XIX w. Na północnym krańcu rynku znajduje się […]


Port jachtowy Wodnik


Port jachtowy przy ośrodku wypoczynkowym „Wodnik”


Ogród BUW, Warszawa


Ogród Biblioteki Uniwersyteckiej ma powierzchnię ponad 1 hektara. Część ogrodu znajduje się na dachu biblioteki. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.



Promenada Country Club – Białobrzegi


PANORAMA COUNTRY CLUB to obiekt z wieloletnią tradycją, położony w pięknym zadrzewionym, zielonym otoczeniu. Znajduje się na prawym brzegu Wisły.


Dom Świętochowskiego – Gołotczyzna


Usytuowana na terenie parku willa o nazwie „Krzewnia” w której żył i przez wiele lat tworzył Aleksander Świętochowski. Ekspozycje dotychczasowe to: wyposażenie gabinetu, biblioteka, jadalnia. W związku ze 150 rocznicą urodzin A. Świętochowskiego ekspozycja zostały uzupełniona o takie przedmioty codziennego użytku jak: ubiory, nakrycia głowy, obuwie, parasole, sepety podróżne, szafy, świeczniki, lampy naftowe, gąsiory na […]


Dworek Aleksandry Bąkowskiej na Gołotczyźnie


Dworek dziedziczki dóbr w Gołotczyźnie, hrabianki Aleksandry Bąkowskiej, która w 1909 r. założyła tu szkołę dla dziewcząt wiejskich.


Zamek Książąt Mazowieckich, Ciechanów


Zamek zbudowany w XIV wieku przez księcia mazowieckiego Siemowita III na bagnistym terenie, w Ciechanowie. Jego mury o wysokości 10 m są zbudowane na planie prostokąta. W narożnikach znajdują się dwie okrągłe baszty.


Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Płock


Najstarsza świątynia rzymskokatolicka i najcenniejszy zabytek Płocka, położona na wznoszącym się 60 m nad Wisłą Wzgórzu Tumskim, miejsce spoczynku władców Polski.


Hala sportowa ORLEN ARENA


Hala widowiskowo-sportowa znajdująca się Płocku. Hala przeznaczona jest między innymi do organizowania zawodów piłki ręcznej, piłki siatkowej, koszykówki, tenisa, tenisa stołowego i sportów walki. Obiekt jest przystosowany również do organizowania spektakli teatralnych i kinowych, koncertów, konferencji, sympozjów i wystaw. W hali jest jeden duży lokal gastronomiczny oraz małe bufety.


Dworzec PKP w Żyrardowie


Uważany za jeden z 10 najładniejszych dworców w Polsce.Stacja kolejowa w Żyrardowie, w województwie mazowieckim, w Polsce. Stację kolejową wybudowano według projektu architekta Romualda Millera w 1922 roku.



Park miejski w Grodzisku Mazowieckim


Park został założony w XVIII wieku przez rodzinę Mokronowskich, ale ostateczny kształt nadali mu następni właściciele Skarbkowie. Oś parku stanowi niewielka rzeka Rokicianka. Po jej obu stronach znajdują się łąki porośnięte drzewami. Wśród nich wymienić należy sędziwe dęby (pomniki przyrody) oraz cypryśnik błotny.Park, zajmujący ponad 5 ha powierzchni, przeszedł w ostatnim okresie rewitalizację. Teren zieleńca […]


Dworzec PKP w Grodzisku Mazowieckim


Grodzisk Mazowiecki – stacja kolejowa w Grodzisku Mazowieckim, w województwie mazowieckim w Polsce. Według klasyfikacji PKP posiada kategorię B. Jedna z pierwszych stacji Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej (Droga Żelazna Warszawsko-Wiedeńska) – linii kolejowej łączącą Warszawę z granicą zaboru austriackiego (Galicją). Pierwsza linia kolejowa na ziemiach ówczesnego Królestwa Polskiego. Pierwszy odcinek wybudowano w 1845. Obecny budynek dworca wybudowano […]


Sala konferencyjna i dworek w Radziejowicach


Wielokrotnie rozbudowywany renesansowy dwór w poł. XVII w. przybrał formę regularnego barokowego założenia pałacowego powiązanego z rozległym ogrodem. Pałac gościł wiele znakomitych osobistości polskich i zagranicznych dworów. Bywali tu Zygmunt III Waza, Władysław IV, Jan III Sobieski. Od 1965 roku pełni funkcję domu pracy twórczej dla twórców kultury. Pałac mieści także sale muzealne i galerię […]


Pałac i park w Radziejowicach


Wielokrotnie rozbudowywany renesansowy dwór w poł. XVII w. przybrał formę regularnego barokowego założenia pałacowego powiązanego z rozległym ogrodem. Pałac gościł wiele znakomitych osobistości polskich i zagranicznych dworów. Bywali tu Zygmunt III Waza, Władysław IV, Jan III Sobieski. Od 1965 roku pełni funkcję domu pracy twórczej dla twórców kultury. Pałac mieści także sale muzealne i galerię […]



Pałac w Patrykozach


Pałac w Patrykozach to wiejska rezydencja wybudowana w latach 1832-1843 przykład rzadkiego w Polsce stylu neogotyckiego. Pałac zachował swą bogatą sztukaterię neogotycką, liczne pinakle, sterczyny, wieżyczki z basztą i 25 metrową wieżą.



Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego, Nowa Sucha


Obszerny modrzewiowy dwór w Suchej wzniesiony został w roku 1743. Barokowy parterowy budynek, z narożnymi alkierzami od frontu, przykryty jest czapą wysokiego dachu, wyłożonego podlaskim gontem struganym. W roku 1843 dwór został wzbogacony klasycystycznym trzyarkadowym portykiem, z trójkątnym tympanonem, w którym wymalowano herb "Dołęga" Cieszkowskich. Dwór otacza ogród o starym drzewostanie. Dwór w Suchej miał […]


Zamek zbrojownia Liw


Ruina gotyckiego zamku książęcego wzniesionego w XV wieku jako strażnica graniczna w miejscowości Liw.


Kościół św. Doroty, Cieksyn


Kościół sklepiony charakterystyczną ornamentowaną kolebką, określaną jako tzw. „grupa pułtuska”. Jest to budowla gotycko-renesansowa, orientowana, murowana z cegły, z prostokątną nawą i węższym prezbiterium. Ołtarz główny jest renesansowo-manierystyczny z około 1600 r., ołtarze boczne także manierystyczne. W 1952 r. polichromię wykonał S. Domurat.


Fort Kosewo II


Jeden z fortów Twierdzy Modlin, wzniesiony w ramach budowy pierwszego pierścienia fortów w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Fort wzniesiono na podstawie wzorcowego fortu „F1879” w latach 1883-1888. W okresie późniejszym był wielokrotnie modernizowany. Fort znajduje się we wsi Kosewo. Obecnie jest w posiadaniu wojska i niedostępny dla zwiedzających.


Fundacja Modlin


Organizacja prowadząca wszelako rozumiane działania promujące i ratujące Twierdzę Modlin. M.in. zajmuje się organizacją rekonstrukcji historycznych (tzw Giełdy Militarne), a także prowadzi zajęcia rekreacyjno-sportowe.


Twierdza Modlin


Twierdza Modlin to jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Położona jest u zbiegu Wisły i Narwi, około 40 km na północny zachód od Warszawy. W skład twierdzy wchodzi cytadela położona na prawym brzegu Narwi, umocnione przedmościa: kazuńskie i nowodworskie oraz dwa pierścienie fortów. Twierdza Modlin stanowi wielokrotnie rozbudowywany zespół umocnień i zawiera […]



Las w Rembertowie


Rembertów należy (wraz z Wesołą i Wawrem) do najbardziej zielonych dzielnic stolicy. Na jej terenie znajduje się m.in. Las Rembertowski i wchodzący w jego skład rezerwat leśny Kawęczyn.


Zamek w Czersku


Zamek książąt mazowieckich w Czersku – zamek gotycki zbudowany na przełomie XIV i XV wieku. Do dzisiaj zachowana jest większość murów zamku oraz wszystkie trzy wieże (Brama, Południowa i Zachodnia), z których można podziwiać panoramę okolicy. W obrębie murów znajdują się fundamenty kościoła zamkowego pod wezwaniem św. Piotra.


Most kolejowy w Górze Kalwarii


Most kolejowy w Górze Kalwaria łączy Skierniewice i Łuków. Posiada konstrukcję łukowej, stalowej kratownicy z jazdą dołem, podpartą pięcioma filarami. Długość: 620,80 m; szerokość: 4,80 m6 przęseł po 98,00 m.


Stadnina i restauracja Chojnów


Stajnia Chojnów to ośrodek jeździecki i pensjonat dla koni położony na skraju Chojnowskiego Parku Krajobrazowego niedaleko Warszawy. Na terenie ośrodka znajduje się 20 hektarów łąk, wspaniałe lasy i tereny zielone.


Dawna fabryka papieru, Konstancin-Jeziorna


Warszawskie Zakłady Papiernicze – zakłady papieru zlokalizowane w miejscowości Konstancin-Jeziorna (w dzielnicy Mirków).


Drewniany most w Gostomii


Most na rzece Pilica w Gostomii wybudowany został przez wojsko wspólnie z okoliczną ludnością w końcu lat 80-tych ubiegłego wieku. Most jest drewniany na dźwigarach stalowych o długości 126,30 m i szerokości 4,20 m. Jest to najdłuższy most drewniany w Polsce.



Most w Białobrzegach


Okazała budowla mostowa nad rzeką Pilicą. Most posiada czteroprzęsłową konstrukcję łukową z jazdą dolną.Poruszając się drogą krajową nr. 48, na której znajduje się most, można podziwiać urocze rozlewisko Pilicy.


Pałac w Jabłonnie


Barokowo-klasycystyczny pałac prymasa Michała Poniatowskiego, brata króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Został wzniesiony przez Dominika Merliniego w latach 1775-1779, był przebudowany przez Henryka Marconiego w 1837. Pałac jest otoczony parkiem, założonym w XVIII w., z romantycznymi budowlami: Domkiem Chińskim, oranżerią czy Grotą pustelnika. Wnętrza pałacu są bogato zdobione, m.in. malowidłami Szymona Mańkowskiego i Antoniego Tavellego i […]


Molo, Płock


Molo spacerowe na Wiśle w Płocku, pomost dla pieszych o długości 357,8 m. Molo zlokalizowane jest naprzeciw Wzgórza Tumskiego. Znajduje się na nim restauracja. Molo w Płocku przystosowane jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.


Plaża w Płocku


Sobótka to kąpielisko miejskie przeznaczone dla mieszkańców Płocka, ale także turystów. Położone jest u stóp 50-metrowej skarpy wiślanej. Na miejscu znajdują się: parking, restauracja, bar, baza ratowników. Dla plażowiczów są do wynajęcia łódki i rowery wodne. Czasami jest organizowany Turniej Piłki Siatkowej, w którym biorą udział chętne dzieci. Kąpielisko jest nadzorowane przez ratowników z WOPR […]


Most Solidarności w Płocku


Most Solidarności – most wantowy w Płocku nad Wisłą, będący częścią Trasy ks. Jerzego Popiełuszki, znajdujący się w ciągu dwóch dróg krajowych – drogi krajowej nr 60 i drogi krajowej nr 62.


Most im. Legionów Józefa Piłsudskiego, Płock


Żelazny most drogowo-kolejowy, wsparty na 8 betonowych filarach, w chwili ukończenia budowy był najdłuższym mostem w Polsce.


Jezioro Soczewka


Jezioro Soczewka pod Płockiem to dosyć stary, bo liczący ponad 150 lat, zalew na rzece Skrwa. Powstał w 1846 r.


Przystań w Nowym Duninowie


Port jachtowy w Nowym Duninowie nad Zalewem Włocławskim posiada około 50 miejsc do cumowania. Z czego większość to miejsca przy betonowym nabrzeżu.


Las w Duninowie Dużym


Wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, w gminie Nowy Duninów.


Jezioro Białe


Jezioro Białe – położone na wschód od Lucienia. Powierzchnia 150 ha. Maksymalna głębokość – 31m. Brzegi wysokie, mało urozmaicone, czysta woda. Dobrze zagospodarowane turystycznie.


Jezioro Sumino


Jezioro Sumino – położone na wschód od Lucienia, rynnowe, powierzchnia – 36 ha, głębokość do 7m. Z pobliskich pagórków roztacza się przepiękny widok na taflę akwenu i lesistą okolicę


Jezioro Lucieńskie


Jezioro Lucieńskie to jeden z większych akwenów na Pojezierzu Gostynińskim pow. około 200ha. Jest jeziorem rynnowym a więc ma kształt podłużny i głębokość przekraczającą 20m. Brzegi ma dość dzikie, porośnięte lasem, pełne szuwarów.


Trzy Pałace w Nowym Duninowie


Zespół pałacowo – parkowy, w którego skład wchodzą pałac z 1876 roku, pałacyk myśliwski z XIX wieku, zameczek neogotycki z 1846 roku. Wokół zameczku rozciągają się stawy, niestety dziś są one osuszone. Wszystkie obiekty otoczone parkiem zabytkowym sprawiają niepowtarzalną scenerię. To tu właśnie znajdziecie nasze najcenniejsze pomniki przyrody.


Hotel Tumski w Płocku


Hotel Tumski to idealne miejsce na noclegi w Płocku. Czterogwiazdkowy obiekt hotelowy zlokalizowany w centrum Płocka, nad brzegiem Wisły. To eleganckie miejsce o niezwykłej atmosferze, dysponujące jedną z najlepszych restauracji w Płocku, doskonały punkt spotkań biznesowych i przyjęć okolicznościowych.


Młyn, Sierpc


Na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odtworzona została typowa dla pouwłaszczeniowej wsi mazowieckiej wieś rzędowa. W jej skład wchodzi 9 zagród włościańskich z rejonu Mazowsza północno-zachodniego, karczma, dwór oraz kościół. W skansenie odtworzono również zagrodę z Rębowa z wiatrakiem. Otoczone warzywnymi i kwiatowymi ogródkami czy pasiekami chałupy oraz żyjące tu zwierzęta sprawiają wrażenie wsi […]


Restauracja Zamkowa w Płocku


Restauracja Zamkowa w Płocku.


Płocka Galeria Sztuki


Płocka Galeria Sztuki jest samorządową instytucją kultury. Podstawowe zadania, które realizuje, to: organizowanie wystaw sztuki współczesnej, współpraca z lokalnym środowiskiem plastycznym, prowadzenie działalności oświatowej (odczyty, spotkania autorskie, pokazy filmowe, lekcje szkolne, konferencje i spotkania nauczycieli), wydawnictwa związane z organizacją wystaw (katalogi, albumy).Siedzibą PGS jest zabytkowa mykwa żydowska (rytualna łaźnia). Galeria dysponuje przestrzenią wystawienniczą na parterze […]


Ulica Tumska w Płocku


Ulica Tumska jest jedną z najważniejszych ulic Starego Miasta w Płocku, jest głównym deptakiem miasta. Biegnie od Wzgórza Tumskiego w kierunku północnym skrajem Placu Narutowicza do Nowego Rynku. Ma 326 m długości. Zabudowa ul. Tumskiej to głównie dwu- i trzypiętrowe kamienice. Dolne kondygnacje zajmują lokale handlowe i usługowe, pozostałe kondygnacje – mieszkania.


Biblioteka im. Zielińskich w Płocku


Biblioteka im. Zielińskich w Płocku, założona w 1820 r., jest siódmą z kolei wśród najstarszych bibliotek w Polsce.


Sale historyczne Płock


Sala Wykładowa w Płocku.


Teatr Dramatyczny w Płocku


Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku – płocki teatr, który rozpoczął swoją działalność 20 sierpnia 1812 roku dzięki staraniom ówczesnego prefekta departamentu płockiego Rajmunda Rembielińskiego.


Restauracja Browar Tumski


Restauracja składa się z czterech sal oraz dużego tarasu na zewnątrz. Jesteśmy w stanie obsłużyć jednorazowo ponad 140 osób. Podział na część pubową oraz restauracyjną zapewnia zróżnicowany klimat , w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Sala bankietowa świetnie nadaje się na konferencje, prezentacje oraz imprezy okolicznościowe. Umieszczona na sali głównej warzelnia daje możliwość bezpośredniej […]


Starówka w Płocku


Stare Miasto w Płocku to najstarsza i najważniejsza dzielnica miasta. Osiedle położone jest na wysokim prawym brzegu Wisły w centrum miasta. Stare Miasto jest najbardziej zabytkową częścią płockiej starówki. Zachowuje ono prawie nie zmieniony układ przestrzenny od ponad 800 lat. Najstarszą częścią dzielnicy i całego miasta jest Wzgórze Tumskie. Najważniejszymi miejscami na Starym Mieście są: […]


Stacja kolejowa w Puszczy Mariańskiej


Stacja kolejowa w Puszczy Mariańskiej, w województwie mazowieckim, została otwarta w dniu 3 października 1954 roku razem z linią kolejową z Skierniewic do Pilawy.


Cmentarz Żydowski w Żyrardowie


Cmentarz żydowski w Żyrardowie – cmentarz założony w 1874 roku zajmujący powierzchnię 0,8 ha, na której zachowało się około stu nagrobków z napisami w języku hebrajskim, jidysz i polskim, spośród których najstarszy pochodzi z 1880 roku.


Park Dittricha w Żyrardowie


Park im. Karola Augusta Dittricha w Żyrardowie – park w stylu angielskim, spełniający obecnie funkcję żyrardowskiego parku miejskiego, zlokalizowany w granicach dawnej osady fabrycznej. Park, położony nad rzeką Pisią, charakteryzuje łagodnie ukształtowana rzeźba terenu z naturalistycznym układem cieków wodnych i wieloma mostkami oraz okazały starodrzew z jedenastoma pomnikami przy­rody.


Nieczynna fabryka lnu w Żyrardowie


Żyrardów to zbudowany w 1833r. z czerwonej cegły kompleks fabryczny, miejsce było świadkiem oraz uczestnikiem wielu historycznych wydarzeń. W rejestrze zabytków znajduje się aż 296 obiektów z Żyrardowa. Są to głównie budynki pochodzące z drugiej połowy XIX wieku oraz początków XX wieku. Większość zabytków miasta mieści się na terenie osady fabrycznej z XIX i początku […]


Pałac w Teresinie


Pałac w Teresinie wzniesiono przed 1848 r. Jego szczególnym walorem jest powiązanie rozległego pałacowego kompleksu z terenami leśnymi i alejami parkowymi. Licznie okazy starodrzewu są zaliczane do pomników przyrody.


Stacja kolejowa Klembów


Klembów – przystanek kolejowy Polskich Kolei Państwowych obsługiwany przez Koleje Mazowieckie. Położony jest przy ulicy Kolejowej we wsi Klembów w województwie mazowieckim.


Kopalnia piasku Jankrusz


Kopalnia piasku JANKRUSZ  znajduje się w woj. mazowieckim powiat Wołomin- miejscowość KRUSZE 19 –  5 km od drogi S8.


Pałac w Dębinkach


Pałac klasycystyczny z przełomu XVIII i XIX wieku (przebudowany w II poł. XIX w.), obecnie znajduje się w nim dom dziecka. Pałac zbudowany został przed 1841 r. Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem, w którym zachowały się okazy starodrzewu. Przed pałacem jest podjazd z owalnym klombem. Obok pałacu stoją oficyny dworskie, zbudowane w drugiej poł. XVIII […]


Łąki w Zabrodziu


Łąki w Zabrodziu


Droga Mostówka


Droga asfaltowa w miejscowości Mostówka.


Zamek, Pułtusk


Pierwotnie był to zamek biskupi z XIV-XVI w. Po zniszczeniach podczas licznych wojen zamek odbudowywano kolejno w stylu barokowym i klasycystycznym. W XIX wieku Rosjanie zarekwirowali zamek tworząc w min szpital. Buowla spłonęła w 1945 roku podczas działań wojennych, została odbudowana w 1989 roku i przeznaczona na "Dom Polonii". Zamek w Pułtusku jest usytuowany na niewielkim […]


Lotnisko Modlin


Międzynarodowy port lotniczy w Nowym Dworze Mazowieckim, drugi dla aglomeracji warszawskiej.


Cmentarz w Palmirach


Cmentarz Palmiry – miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków, zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, w okresie od 1939-1943. Cmentarz zlokalizowany jest na południe od wsi Palmiry w Gminie Czosnów w województwie mazowieckim w Kampinoskim Parku Narodowym.


Las w Nowym Polesiu


Kampinoski Park Narodowy


Zaułek Wisły w Nowych Grochalach


Zaułek Wisły w Nowych Grochalach.


Grochalskie Piachy


Wydmowy obszar na północnym krańcu Puszczy Kampinoskiej.


Fort XIII w Śniadowie


Fort XIII – jeden z fortów Twierdzy Modlin, wzniesiony w ramach budowy drugiego, zewnętrznego pierścienia fortów w latach 1912-1915.



Lasy Pomiechowskie


Lasy Pomiechowskie rosną na żyznych glebach morenowych, po obu stronach Wkry i nad dolną Narwią, niedaleko Modlina. Wśród mazowieckich lasów wyróżnia je charakterystyczny krajobraz, inne gleby i roślinność – w tutejszym krajobrazie przeważają moreny denne i doliny rzeczne. Głównie znajdują się tu bory sosnowe mieszane i lasy mieszane o bogatym składzie gatunkowym i bujnym dolnym […]




Kościół w Opinogórze


Parafia Świętego Zygmunta w Opinogórze Górnej – parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie ciechanowskim wschodnim.


Muzeum Romantyzmu


Muzeum Romantyzmu w Opinogórze otwarto 20 maja 1961 r., w 150 rocznicę dekretu Napoleona przywracającego Opinogórę Krasińskim. Na Muzeum Romantyzmu składa się kilka obiektów usytuowanych na terenie 22-hektarowego parku  krajobrazowego w stylu angielskim. Najstarszymi są: neogotycki Pałacyk z lat 40. XIX w., mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu oraz neogotycki budynek Oficyny Dworskiej, w którym […]


Dworek modrzewiowy


Późnobarokowy, modrzewiowy dwór szlachecki z drugiej połowy XVIII w., położony we wsi Koźniewo Wielkie w gminie Sońsk. Należy do najcenniejszych i największych dworów drewnianych na Mazowszu.


Droga gruntowa


Droga gruntowa w Kadłubówce


Dworzec PKP w Płońsku


Stacja kolejowa w Płońsku, w województwie mazowieckim, w Polsce. Znajdują się 2 perony.


Dworek Weyherów w Poświętnem


Murowany dwór zbudowany w połowie XIX wieku.


Pole golfowe w Sobieniach Królewskich


Malowniczo położony kompleks Pałacowy otoczony przez starannie utrzymany 9 hektarowy park krajobrazowy.Centralny punkt całego założenia dworskiego stanowi pałac wybudowany na przełomie wieków, około roku 1880, należący niegdyś do rodziny Jezierskich. Teraz w jego pięknych odrestaurowanych wnętrzach znajdą się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje – wspaniała sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne. Do dyspozycji […]


Restauracja Sobienie Królewskie


Malowniczo położony kompleks Pałacowy otoczony przez starannie utrzymany 9 hektarowy park krajobrazowy.Centralny punkt całego założenia dworskiego stanowi pałac wybudowany na przełomie wieków, około roku 1880, należący niegdyś do rodziny Jezierskich. Teraz w jego pięknych odrestaurowanych wnętrzach znajdą się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje – wspaniała sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne. Do dyspozycji […]


Sobienie Królewskie Golf&Country Club


Malowniczo położony kompleks Pałacowy otoczony przez starannie utrzymany 9 hektarowy park krajobrazowy.Centralny punkt całego założenia dworskiego stanowi pałac wybudowany na przełomie wieków, około roku 1880, należący niegdyś do rodziny Jezierskich. Teraz w jego pięknych odrestaurowanych wnętrzach znajdą się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje – wspaniała sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne. Do dyspozycji […]


Folwark Badowo


Folwark Badowo-Kłody to 20 hektarów pięknej przyrody i doskonała baza noclegowo-konferencyjna tuż pod Warszawą. Jeśli w ogóle możliwe jest opisanie tego miejsca w paru słowach, brzmiałyby one tak: cisza, przestrzeń, intymność, przyjazna atmosfera i swobod.


Termy w Mszczonowie


Nowoczesny kompleks zespołu obiektów z wykorzystaniem źródeł termalnych spełniający funkcje wypoczynkowe oraz rekreacyjne.Oferta Term przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, zaś obiekt przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. Profesjonalnie wyposażony kompleks o europejskich standardach sprawia, że nasz obiekt wart jest sprawdzenia.


Staw Św Anny


Stawy Świętej Anny to tereny rekreacyjne Mszczonowa. Przepiękne dwa zbiorniki wodne położone pośród lasów zaledwie 4 kilometry od miasta zachwycają swoim niepospolitym pięknem.  Można tam  miło spędzić czas. Skorzystać z plaży, a także pospacerować po okolicznych lasach.


Restauracja Konstancja w Konstancinie-Jeziornie


Konstancja jest miejscem z historyczną duszą, kojarzonym z dobrym jedzeniem i dobrą zabawą. Mieści się w budynku gdzie przed laty Franciszek Berentowicz prowadził słynny lokal, w którym przy dźwiękach muzyki i znakomitych daniach bawiła się śmietanka towarzyska Warszawy.


Tężnia i Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie


Jedyne na Mazowszu miasto-uzdrowisko leży zaledwie 20 km od Warszawy. Dodatkowym atutem są pobliskie lasy konstancińskie, na terenie których znajdują się ścieżki zdrowia z przyrządami do ćwiczeń, ze ścieżką konną i stajnią.



Kawairnia Inca cafe Warszawa


Klimatyczna kawiarnia Inca Cafe. Wyjątkowa przestrzeń oraz żywe rośliny.


Pałac Goldstandów w Zaborowie


Pałac wzniesiony w latach 1901–1903 dla rodziny Goldstandów w Zaborowie według projektu Franciszka Lilpopa. W budynku pałacu połączono elementy stylów barokowego i klasycystycznego, jednocześnie nawiązując do wiejskich rezydencji budowanych w Polsce w połowie XVIII wieku. Jest to piętrowa budowla założona na planie prostokąta nakryta dachem mansardowym. Od strony południowej przylegała do pałacu oranżeria a od […]


Muzeum Dworu Polskiego w Pilaszkowie


Muzeum Dworu Polskiego w Pilaszkowie, zwane również Muzeum Insurekcji Kościuszkowskiej istnieje od 1995 roku. Mieści się w zabytkowym budynku dworu na terenie prowadzonego przez Kościół zakładu opiekuńczego. Do zwiedzania udostępniono wnętrza, w których prezentowane są liczne pamiątki związane z historią Polski oraz właścicielami i gośćmi Pilaszkowa.


Park w Pruszkowie


Park w Pruszkowie.


Park Potulickich


Park należy do najcenniejszych obiektów związanych z przeszłością Pruszkowa. Powstał w II połowie XIX w. według projektu Karola Sparmana z Saksonii. Zgodnie z tendencjami w sztuce ogrodowej końca XIX w. park harmonizował z charakterem okolicy. Park zachował swoje historyczne granice, z głównym motywem kompozycji, którym są stawy.


Plac zabaw


Plac zabaw w Pruszkowie.


Stadion


W  skład kompleksu sportowo-rekreacyjnego,  stanowiącego  własność  miasta Pruszkowa, wchodzą:   Hala  Widowiskowo – Sportowa  „Znicz”,  stadion, boiska piłkarskie,  korty tenisowe,  zaplecze  odnowy  biologicznej.


Page 10 of 11
partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej